Žinios. Šiandien turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku: pasak Eugenijaus Gentvilo, daug šansų turi Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas planuoja suformuluoti kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl parlamentarės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai, įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio NSGK vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama. Tyrimą komitetas turėtų atlikti gana skubiai, bus siūloma jį baigti iki lapkričio pradžios.

Šiandien turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku. Pirmą kartą šios partijos nariai pirmininką renka visuotiniu elektroniniu balsavimu. Pasak dabartinio lyderio Eugenijaus Gentvilo, jau per pirmąjį turą, pirmininke gali būti išrinkta buvusi opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jungtinių Valstijų kalėjime kalinti buvusi teisėja Neringa Venckienė išgirdo gerų žinių iš teismo – jos ekstradicija stabdoma trisdešimčiai dienų. Šia žinia „Facebook“ tinkle pasidalijo buvusios teisėjos sūnus Karolis Venckus, pasidalindamas amerikiečių žiniasklaidos straipsniu. Venckienės ekstradicija sustabdyta kone mėnesiui todėl, kad tiek laiko, kaip teigia žiniasklaida, prireiks Aukščiausiajam Teismui, kol šis peržiūrės ekstradicijos įstatymą, pagal kurį ji turi būti grąžinama į Lietuvą.

Juodkrantėje kertami žievėgraužio tipografo pažeisti medžiai. Kenkėjai 300 eglių ir pušų sunaikino vos per kelis mėnesius.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo teigia, kad prezidentui nusprendus atleisti savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną, šalies užsienio politika nesikeis. Pasak Trumpo, ji, taip pat ir dalis jo administracijos nepritarė Boltono sprendimams ir nesutarė daugybe temų. Vienas svarbiausių pareigų Baltuosiuose Rūmuose Boltonas palieka dėl nesutarimų su Donaldu Trumpu dėl Irano, Šiaurės Korėjos ir Afganistano klausimų.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau