Žinios. Baigiasi bandomasis resocializacijos projektas: jo tikslas – padėti kalintiesiems nebegrįžti už grotų

Ekspertai sako – ruduo atneša tradicinį kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija. Iš prekių daugiausia brango maistas. Pastaruosius trejus metus kainos kildavo rugsėjį – pernai ir užpernai – po 3 proc. Ekspertai prognozuoja, kad ne išimtis bus ir šis ruduo. Prekės, nors už dalį maisto teks mokėti daugiau nei prieš metus, šį mėnesį, prognozuojama, brangs santūriai.

Teisingumo ministerijos inicijuotas bandomasis resocializacijos projektas, kad nuteistieji nebenusikalstų ir negrįžtų į kalinimo įstaigas artėja į pabaigą. Įkalinimo įstaigų vadovai tikisi, jei projektas pasiteisins, bus priimti teisės aktai, reglamentuojantys vadinamojo Lengvojo režimo sektoriaus nuolatinę veiklą. Dabar apie du trečdalius nuteistųjų į kalinimo įstaigas patenka nebe pirmą kartą.

Visame pasaulyje stebimas Prancūzijos muzikos kanalas „Mezzo“ pirmą kartą transliavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklį. Prancūzų dėmesį patraukė baletas „Procesas“. Jo kūrėjai – choreografas Martynas Rimeikis ir kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Prieš dvejus metus sukurtas baletas kviečiamas į tarptautinius baleto festivalius, šiuo metu rengiasi gastrolėms Varšuvos Didžiajame teatre. „Mezzo“ žiūrovams transliuotas vieno iš premjerinių spektaklių, LRT televizijos sukurtas vaizdo įrašas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Jeronimas Krivickas, Anastasija Čumakova ir kiti.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.