„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Rašytojas Tomas Dirgėla: sūnus, trukdydamas man, iš tiesų tik padėjo parašyti knygą

Nors rugsėjo 11-oji, pasak Igno Krupavičiaus, yra tylos diena – LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ tikrai netylės. Jos pradžioje – jau puikiai pažįstama trumpa svarbiausių šios dienos Lietuvos ir užsienio aktualijų apžvalga. Šįkart ji – su Jovita Vitkauske ir Audra Avižiūte.

„BTS“ feat. Halsey – „Boy With Luv“.

Po smagaus muzikos padiktuoto tono – kiek surimtėkime: A. Avižiūtė apžvelgia šiandienos spaudą.

Ar pamenate kaip chemikė, aromaterapeutė Aistra Papaitė-Kazlauskienė demonstravo, kaip namų sąlygomis pasigaminti natūralią žvakę nuo kraujasiurbių mašalų? Specialistė pristato dar vieną receptą, tik šįkart jis – organiško lūpų balzamo, kuris pamažu žvarbėjant orams tikrai pravers. Jums reikės: bičių vaško, kakavos sviesto, sviestmedžio sviesto, migdolų aliejaus, vitamino E, eterinio aliejaus kvapui bei įvairių mineralinių pigmentų arba žėručio. Plačiau – vaizdo siužete.

John Lundvik – „Too Late For Love“.

Jei natūralus lūpų balzamas jau Jūsų kišenėje – kviečiame pasižvalgyti į rytietiškas apraiškas Lietuvos sostinėje. Sodrus ir blizgus – toks Vilnius yra Japonijoje gyvenančios lietuvių menininkės Ninos Ždanovič akimis. Jos paveikslai nutapyti specialia japoniška nihonga technika. Mergina prasitaria, kad kai ilgai gyveni toli nuo namų, gimtasis miestas atsiminimuose tampa truputį spalvingesnis, nei yra iš tiesų. O tai tikrai atsispindi N. Ždanovič kūriniuose!

Toliau laidoje – smagus pokalbis su vaikų rašytoju, LRT RADIJO laidos „Domas ir Tomas“ vedėju Tomu Dirgėla. Ką tik pasirodė net 2 šio autoriaus knygos: „Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė“ bei „Mano tėtis rašo knygą“. Rašytojas sako, kad literatūros rašymui laiko tikrai užtenka – vis tik tai yra pagrindinė vyro veikla. T. Dirgėla juokiasi, kad jo sūnus padėjo jam parašyti antrąją knygą ne kaip kitaip, o būtent trukdydamas jam dirbti. „Mano tėtis rašo knygą“ – kūrinys apie tai, kad tėvai turi daugiau žaisti su savo vaikais: būtent taip galima atrasti visus atsakymus.

„Pelenai“ – „Lopšinė“.

Po dainos – dar viena rimta ir labai aktuali tema: sudėtinga mūsų kaimynystė su Baltarusija. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad su šia šalimi jis sieks atnaujinti dialogą, nors buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė tą dialogą buvo nutraukusi. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius Vytis Jurkonis teigia, kad tokie šalies vadovo norai – natūralūs, juk Baltarusija yra labai svarbi valstybė, su kuria mus sieja kultūriniai, istoriniai, ekonominiai ryšiai. Kita vertus, tam tikras pamokas reikia išmokti. Kokias?

Dar vakar atšventėme anglų aktoriaus Colino Andrew Firtho 59-ąjį gimtadienį, o šiandien 54-ąją sukaktį mini legendinė figūra elektroninės muzikos scenoje – amerikietis Moby. Tikrasis šio atlikėjo vardas – Richardas Melville'as Hallas. Būdamas devynerių Moby pradėjo studijuoti muzikos teoriją, taip pat mokėsi groti klasikine, bosine gitara, fortepijonu ir būgnais. Sceninis Richardo slapyvardis „Moby“ atsirado dėl giminystės ryšių su amerikiečių rašytoju Hermanu Melville'u, kuris 1851-aisiais sukūrė romaną „Mobis Dikas“. Moby laikomas vienu svarbiausių ir įtakingiausių muzikantų, iš esmės pakeitusių elektroninės muzikos istoriją.

Linas Adomaitis – „Išdalink save“.

Pabaigai – dar viena trumpa svarbiausių publikacijų spaudoje apžvalga su I. Krupavičiumi ir A. Avižiūte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau