Žinios. Taline kursuoja savivaldis autobusiukas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas planuoja suformuluoti kryptis naujam parlamentiniam tyrimui dėl parlamentarės Irinos Rozovos. Kaip teigia komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, siūloma parlamentinį tyrimą vykdyti trimis etapais: nustatyti konkrečius Seimo narės Rozovos veiksmus, ar per ją Rusija bandė daryti įtaką Lietuvos politikai, įvertinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir buvusio NSGK vadovo Vytauto Bako elgesį gavus informaciją apie Rozovą bei ištirti, ar žvalgybine informacija nebuvo manipuliuojama. Tyrimą komitetas turėtų atlikti gana skubiai, bus siūloma jį baigti iki lapkričio pradžios.

Finansų ministerija rengia įstatymų projektus, kurie komerciniams bankams leistų savo veiklą finansuoti iš nekilnojamuoju turtu garantuotų obligacijų. Anot Lietuvos banko, tai reiškia, kad žmonėms atsirastų galimybė būstui skolintis pigiau nei dabar. Bet, kad paskolų palūkanos iškart taptų neigiamomis, kaip nutiko Danijoje ir dėl to kilo paskolų refinansavimo bumas, bankai kol kas abejoja. Tačiau neabejojama, kad, ėmus mažiau mokėti už paskolas, kiltų klausimas dėl indėlių apmokestinimo.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo teigia, kad prezidentui nusprendus atleisti savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną, šalies užsienio politika nesikeis. Pasak Trumpo, ji, taip pat ir dalis jo administracijos nepritarė Boltono sprendimams ir nesutarė daugybe temų. Vienas svarbiausių pareigų Baltuosiuose Rūmuose Boltonas palieka dėl nesutarimų su Donaldu Trumpu dėl Irano, Šiaurės Korėjos ir Afganistano klausimų.

Taline kursuoja savivaldis autobusiukas. Estija, Latvija bei kitos Baltijos šalys pasinaudojo Europos Sąjungos inovacinės programos lėšomis ir pradėjo bandyti savivaldžius autobusiukus kaip svarbų ateities viešąjį transportą. Nedideli ir iš esmės gana nebrangūs autobusiukai turėtų išspręsti itin aktualią „paskutinės mylios“ problemą. Tai yra, kaip surinkti ir išvežioti keleivius iš galinių ar tranzitinių pagrindinio viešojo transporto, tokio kaip metro ar tramvajus, stočių. Jei tai būtų išspręsta, dauguma miestiečių tikrai pasirinktų viešąjį transportą, o ne nuosavus automobilius.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.