Žinios. Niujorko gubernatorius ragina drausti elektronines cigaretes: mažiausiai 5-ios rūkalių mirtys yra susijusios su aliejumi, kuriame buvo kanapių ekstrakto

Ekspertai sako – ruduo atneša tradicinį kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. Vakar Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija. Iš prekių daugiausia brango maistas. Pastaruosius trejus metus kainos kildavo rugsėjį – pernai ir užpernai – po 3 proc. Ekspertai prognozuoja, kad ne išimtis bus ir šis ruduo. Prekės, nors už dalį maisto teks mokėti daugiau nei prieš metus, šį mėnesį, prognozuojama, brangs santūriai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nepritaria sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymui uždrausti prekybos vietose viešai eksponuoti tabako gaminius. Siūlymą nepritarti tokiam pakeitimui ministerija šiandien pateiks Vyriausybės posėdyje. Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, toks pakeitimas neigiamai paveiks verslo aplinką. Sveikatos apsaugos ministras siūlo tabako gaminius eksponuoti tik specializuotose parduotuvėse arba parduotuvių tabako gaminių skyriuose.

Niujorko gubernatorius paragino miesto įstatymų leidėjus uždrausti įvairios sudėties aliejus naudojančias elektronines cigaretes. Šį Niujorko valdžios žingsnį paskatino kelios mirtys ir šimtai rimtų susirgimų atvejų, siejamų su tokios rūšies rūkalais. Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos agentūros skuba išsiaiškinti kas konkrečiai sukėlė šimtus ūmių plaučių komplikacijų rūkaliams, vartojusiems elektronines cigaretes su įvairių rūšių aliejais. Mažiausiai penkios JAV užfiksuotos rūkalių mirtys yra susiję su aliejumi, kuriame buvo kanapių ekstrakto ir didelės dozės aliejinės formos vitamino E.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo teigia, kad prezidentui nusprendus atleisti savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną, šalies užsienio politika nesikeis. Pasak Trumpo, ji, taip pat ir dalis jo administracijos nepritarė Boltono sprendimams ir nesutarė daugybe temų. Vienas svarbiausių pareigų Baltuosiuose Rūmuose Boltonas palieka dėl nesutarimų su Donaldu Trumpu dėl Irano, Šiaurės Korėjos ir Afganistano klausimų.

Visame pasaulyje stebimas Prancūzijos muzikos kanalasMezzo“ pirmą kartą transliavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklį. Prancūzų dėmesį patraukė baletas „Procesas“. Jo kūrėjai – choreografas Martynas Rimeikis ir kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Prieš dvejus metus sukurtas baletas kviečiamas į tarptautinius baleto festivalius, šiuo metu rengiasi gastrolėms Varšuvos Didžiajame teatre. „Mezzo“ žiūrovams transliuotas vieno iš premjerinių spektaklių, LRT televizijos sukurtas vaizdo įrašas. Pagrindinius vaidmenis atlieka Jeronimas Krivickas, Anastasija Čumakova ir kiti.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.