Kultūros diena. Kaune – ne tik Vaižganto, bet ir jo šuniuko įamžinimas: bus sunku atsispirti pagundai prisėsti šalia

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje, Pranciškonų ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčiose aidi tarptautinio festivalio „Bancheto Musicale“ garsai, užpildantys istorines erdves renesansinės ar barokinės muzikos grožiu. Programos pagrindinė tema – moterys. Pasirinkti koncertų kūriniai, jų tematikos ar autoriai atspindi renginio organizatorių siekius, atkreipti dėmesį į moters vaidmenį viduramžių, renesanso ar baroko muzikos istorijoje.

Išlieta skulptūrinė kompozicija, įamžinanti rašytoją, visuomenės veikėją, kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą. Kitą savaitę meno kūrinys iš dirbtuvių Vilniaus rajone bus vežamas į Kauną, prie Vytauto Didžiojo bažnyčios. Šioje bažnyčioje Juozas Tumas-Vaižgantas tarnavo prieš mirtį. Skulptorius Gediminas Piekuras šios dienos laukė ilgai, nes iš dirbtuvių per vasarą išlydėtos dar kelios kitos skulptūros ir autorius jau buvo sunerimęs, ar spės iki Juozo Tumo-Vaižganto gimtadienio, kaip buvo prisižadėjęs. Tačiau kūrinys, panašu, atsiras laiku ir bus sunku atsispirti pagundai prisėsti šalia ant suoliuko bei pakalbintį garsųjį kunigą ir rašytoją.

Vienas svarbiausių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse – fotografijos festivalis „Kaunas Photo“. Šiemet pristatoma daugiau kaip 200 menininkų darbų, o festivalio tema – „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“. Jo metu bus mėginama iš įvairių perspektyvų apžvelgti šiuolaikinę, suskaitmenintą visuomenę.

„Pamatykite, kol dar neišnyko“ – tokią žinutę, skirtą gamtos apsaugai, siunčia viename Austrijos mieste atidaryta paroda-miškas. Buvęs futbolo stadionas, kuriame rungtynes galėjo stebėti trisdešimt tūkstančių futbolo sirgalių, šiandien priglaudė 300 gyvų medžių.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.