Žinios. Šįvakar – ilgai lauktos Lietuvos ir Portugalijos futbolo rungtynės su žymiuoju Cristiano Ronaldo

Tiesioginę rungtynių transliaciją stebėkite 21.30 per LRT PLIUS

Ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui Europos Komisijoje siūloma tapti už aplinką ir jūras atsakingu eurokomisaru, nors V. Sinkevičius sako, kad jam siūlomas aplinkosaugos portfelis – ekonominės srities. Politologai aiškina, kad gaunama sritis Europoje yra svarbi, tačiau Lietuvos viltys nepateisintos.

Seime nebeliko valdančiajai koalicijai priklausiusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, iš jos pasitraukė keturi nariai, tarp kurių ir frakcijos seniūnas – Vytautas Kamblevičius. Jo teigimu, partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis su frakcija nesitardavo, todėl ir nusprendė jį palikti. Nors nebelieka vienos iš valdančiųjų frakcijų, valstiečių lyderis Ramūnas Karbauksi teigia, kad koalicija nebyra ir tiki, kad frakciją palikę nariai ją ir toliau rems. Jau šią savaitę gali paaiškėti apie Seime kuriamą naują frakciją, kurios branduolį sudarys „tvarkiečiai“.

LRT tyrimas: prorusiškų aktyvistų simbolis – Seime. LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava, Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Dienraštis „The New York Times“ skelbia, kad prieš dvejus metus Jungtinės Valstijos iš Rusijos išvežė vertingiausią savo informatorių. Šio ruso asmens tapatybė ir buvimo vieta neskelbiama. Jis buvo vienas svarbiausių Jungtinių Valstijų informacijos šaltinių ir suteikė žinių, kad Vladimiras Putinas asmeniškai prižiūrėjo Rusijos kišimasį į 2016-ųjų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Kremlius patvirtino – toks asmuo pas juos administracijoje dirbo.

Kaune – protestas dėl Kauno rajonų prijungimo prie Kauno miesto. Bendruomenių atstovai laikė plakatus su klausimais, ar Kauno rajonas taps aukso kasykla Kaunui, ir šūkiais, kad geriausia gyventi Kauno rajone. Protestuotojai nesutiko su tvirtinimais, kad keliai, šaligatviai ir kita infrastruktūra Kauno rajone yra blogesnės būklės, nei esanti mieste. Miesto valdžia siekia prie miesto prijungti devyniasdešimt devynis Kauno rajono miestelius ir kaimus, taip Kaunas į biudžetą prisitrauktų daugiau lėšų iš miesto paslaugomis besinaudojančių gyventojų.

Sportas. Orai.