„Laba diena, Lietuva“. LRT tyrimas: ką Seime veikia prorusiškų aktyvistų vėliava?

Europos Komisijos vadovė paskirstė komisarų postus. Paaiškėjo, jog Virginijus Sinkevičius turėtų būti atsakingas už aplinkosaugą. Studijoje viešintis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius džiaugiasi, jog V. Sinkevičiui žadamas itin svarbios srities portfelis. Pašnekovas pabrėžia, kad eurokomisarų pozicijos skirstytos ne pagal amžių, o pagal kompetenciją.

Seimo aktualijos: tik prasidėjus rudens sesijai, sugriuvo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija. Šįkart iš frakcijos pasitraukė 4 nariai, o tai lemia frakcijos subyrėjimą. Kokią įtaką frakcijos griūtis darys tolimesniam koalicijos darbui?

LRT tyrimas: prorusiškų aktyvistų simbolis – Seime. LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava, Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Klaipėdoje – šokiai su kūdikiais. „Joimove Klaipėda“ instruktorė Indrė Neimantė, vedanti minėtuosius užsiėmimus, teigia, jog tokio pobūdžio šokiai yra naudingi ir kūdikiams, ir mamoms.

Šiandien prasidėjo Seimo sesija: kokia darbotvarkė numatoma? Įžvalgomis apie ateinančius parlamentarų darbus dalinasi dr. Algis Krupavičius. Pašnekovas įvertina griūvančią „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją, Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio patikimumą bei prezidento Gitano Nausėdos finansinius siūlymus.

Kongrese – nauji kaltinimai Donaldui Trumpui. Tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti, ar Baltieji rūmai nesiekė daryti įtakos Ukrainos Vyriausybei, kad pastaroji rinktų kompromatą apie Joe Biden. Pastarasis gali tapti rimtu D. Trumpo varžovu artėjančiuose Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimuose.

Botanika bulviakasyje. Studijos svečias, Mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis informuoja, jog bulviakasyje vienas dažniausiai sutinkamų augalų – taip vadinamoji bulvinukė. Panašu, jog minėtasis augalas, randamas tarp bulvių, gali būti naudojamas ir maisto ruošyboje, pavyzdžiui, salotoms.

Daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis, fiksuojami ir pirmieji gripo atvejai. Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Izabelė Juškienė patvirtina, kad peršalusiųjų skaičius padidėjo apie 10 procentų. Gydytoja paaiškina, kodėl didėja sergančiųjų peršalimu, ir primena, kokie yra peršalimo požymiai.

Nuteistosios skatinamos nebenusikalsti. Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė teigia: „Geresnės gyvenimo sąlygos, suteikiamos gerai besielgiančioms kalinėms, motyvuoja nebenusikalsti ir ateityje.“

Anykščiuose – istorinės technikos ekspozicija. Nors kurortas nesiskundžia lankytinų objektų gausa ir turistų srautais, nuo šiol bus galima aplankyti ir dar vieną traukos objektą – retro automobilių parodą. Ekspozicijos vadovas Antanas Verbickas pabrėžia, kad parodos lankytojus nori supažindinti su ankstyvaisiais automobiliais ir jų istorijomis.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.