Žinios. Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl parlamentaro Petro Gražulio galbūt neteisėtų veiksmų

Virginijus Sinkevičius turėtų tapti už aplinką, jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakingu eurokomisaru. Tai šiandien paskelbė būsimoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen, oficialiai pristatydama naujos Europos Komisijos sudėtį su komisarų atsakomybių sritimis. Dabartinėje kadencijoje aplinkos ir žuvininkystės portfelis buvo atitekęs Maltai.

Seimas pradėjo rudens sesiją ir liko be vienos frakcijos – pasitraukus 4 nariams, šiandien iširo valdančiojoje koalicijoje dirbanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija. Iš jos išeinantys paskelbė frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas bei Algimantas Dumbrava. V. Kamblevičius sako, kad toks sprendimas priimtas dėl nesutarimų su partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovu Remigijumi Žemaitaičiu: esą šis tiek partijoje, tiek frakcijoje su niekuo nesiderina. R. Žemaitaitis sako apie tokį sprendimą žinojęs ir įžvelgia buvusio „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso ranką.

Apie pasitraukimą iš frakcijos prabilo ir Socialdemokratų darbo frakcijos narys, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teaskleidė, kad iš pasitraukusių „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narių yra sulaukęs įvairių kvietimų jungtis, taip pat ir prie naujos kuriamos Seimo frakcijos. Bet teigia, kad sutiktų tik su sąlyga, kad ta frakcija neįsipareigos jokiai partijai su ja dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Dėl maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytų besikartojančių pažeidimų Santaros klinikose nuo rytojaus laikinai stabdoma maitinimo įmonės „Pontem“ veikla. Ši įmonė klinikoms penkerius metus teikė maitinimo paslaugas, pagal sutartį pacientus „Pontem“ turėjo maitinti dar dvejus metus.

Kauno savivaldybė prašo Vyriausybės surengti Kauno rajono gyventojų apklausą ir išsiaiškinti, ar šie norėtų prisijungti prie miesto. Dalis aplink Kauną gyvenančių žmonių savo nuomonę išsakė jau šiandien prie savivaldybės surengtame proteste. Bendruomenių atstovai laikė plakatus su klausimais, ar Kauno rajonas taps aukso kasykla Kaunui ir šūkiais, kad geriausia gyventi Kauno rajone.

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 metų keliama Taikos vėliava Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl parlamentaro Petro Gražulio galbūt neteisėtų veiksmų, nes Seimas neleido jo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvės. Prokuratūra ketino jam pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi vadinamojoje „Judex“ byloje.

Dienraštis „The New York Times“ skelbia, kad prieš 2 m. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) iš Rusijos išsiuntė vertingiausią savo informatorių. Šio ruso asmens tapatybė ir buvimo vieta neskelbiama. Jis buvo vienas svarbiausių JAV informacijos šaltinių ir suteikė žinių, kad Vladimiras Putinas asmeniškai prižiūrėjo Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus. Kremlius patvirtino – toks asmuo pas juos administracijoje dirbo.

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje minint Baltijos kelio trisdešimtmetį buvo atkurta žmonių grandinė. Į ją susikibo apie 300 žmonių: Suchumio universiteto studentai ir akademinė bendruomenė, Lietuvos, Latvijos ir Estijos diplomatai.

Generalinė prokuratūra nemato galimybės sudaryti taikos sutarties dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro. Kaip skelbia naujienų portalas „15min“, prokuratūra patvirtino, kad gavo Druskininkų savivaldybės raštą ir pateikė atsakymą, kad sudaryti taikos sutarties dėl pastato nėra galimybės. Aukščiausiasis Teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas bei siūlo, jog jame būtų įrengta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.