„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Pasaulinė savižudybių prevencijos diena: vos vienas klausimas gali būti lemtinga pagalba

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda aktualiu pokalbiu apie šiandien minimą savižudybių prevenciją. Remiantis statistika, Lietuvoje kas ketvirtas žmogus vis dar mano, kad klausti apie savižudybę yra klaidinga. Tačiau specialistai sako priešingai – pokalbis yra pirmasis žingsnis sprendžiant šią opią problemą. Studijoje lankosi Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė ir VU Psichologijos instituto docentas Paulius Skruibis, kurie ir papasakos daugiau apie tai, kaip galima padėti ir kur kreiptis, jei kyla savižudiškos mintys.

Įdomybės iš pasaulio: 2016 m. Lenkijos greitojo kopimo čempionas aplenkė liftą. M. Dzienskiui prireikė 12,12 sek. įkopti į 23 m lifto šachtą. Sportininkas debiutuos ir Tokijo olimpinėse žaidynėse 2020 m.

Reportažas iš laidos „Euromaxx“: senasis žemynas idealiai tinka trumpoms pažintinėms išvykoms. Kviečiame pakeliauti po gražiausius Europos miestus, šįkart – pasakojimas iš Graikijos sostinės Atėnų.

Grįžkime į studiją, kurioje jau laukia muzikos grupė „8 kambarys“. Nariai Deividas Alejūnas ir Karolis Talutis pristato naują kūrinį, kuriuo kviečia prisiminti prabėgusią vasarą ir nors trumpam ją sustabdyti.

O dabar prasiblaškykime senamiesčio gatvėse. Vilniaus senosios gatvės slepia daug įdomių istorijų, o jų sienos saugoja daugelio užmirštas paslaptis. Jeigu Vilniaus senamiesčio gatvėmis vaikštote atidžiai dairydamiesi, turėjote pastebėti 5 į jus įdėmiai žvelgiančius veidus. Tai dailininkės Linos Šlipavičiūtės-Černiauskienės ir komandos projektas „Sienos prisimena“ bei anksčiau sostinėje gyvenę žmonės, kviečiantys prisiminti tarpukario žydų gyvenimą. Plačiau apie tai, ką prisimena sienos, – reportaže.

„Stop kadras“: Austrijoje meninė instaliacija „Miškas kaip eksponatas“. Menininkas K. Littmannas publikai demonstravo 300 medžių. Siunčiama žinia: miškai greit gali tapti retenybe.

Dar vienas pokalbis studijoje: Andrius Skerla, futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio asistentas, komentuoja būsimą Lietuvos futbolininkų susirėmimą su Portugalijos rinktinės žvaigždėmis, tarp kurių jau keletą dienų vis minimas ir vienas geriausių pasaulio žaidėjų – Cristiano Ronaldo.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi. Ved. Ignas Krupavičius.