Žinios. Druskininkų valdžios bandymai gelbėti Vijūnėlės „dvarą“ – bevaisiai: nėra galimybės sudaryti taikos sutarties

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Generalinė prokuratūra nemato galimybės sudaryti taikos sutarties dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro. Kaip skelbia naujienų portalas „15min“, prokuratūra patvirtino, kad gavo Druskininkų savivaldybės raštą ir pateikė atsakymą, kad sudaryti taikos sutarties dėl pastato nėra galimybės. Aukščiausiasis Teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas bei siūlo, jog jame būtų įrengta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Kauno miesto taryba šiandien spręs, ar inicijuoti rajono seniūnijų prijungimą. Politikai turėtų apsispręsti, ar kreiptis į Vyriausybę dėl nedidelio referendumo organizavimo 13 rajono seniūnijų – jų gyventojai spręstų, ar norėtų būti Kauno miesto, ar rajono dalimi. Siūlomos prijungti teritorijos plotas – beveik 2 kartus didesnis nei dabartinis miestas.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: jį palaikė tik 293 iš 650 atstovų rūmų narių.

Orai.

Sportas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato paskutinėse rungtynėse 74:55 nugalėjo Dominikos krepšininkus ir L grupėje užėmė 3 vietą, o visame čempionate – 9. Šiandien jau prasideda šio turnyro ketvirtfinalis.

Lietuvos futbolo rinktinė žais Europos čempionato atrankos rungtynes su dabartiniais čempionais – olandais. 10 rungtynių sužaista vakar. Taškų dar neturi Latvija ir Estija.