Žinios. Matijošaitis prie Kauno nori prijungti Kauno rajoną: šiandien svarstys, ar kreiptis į Vyriausybę dėl nedidelio referendumo

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Seimas renkasi į rudens sesiją. Kaip svarbiausią darbą parlamentarai įvardija kitų metų biudžeto formavimą. Tarp sesijos darbų prioritetų – ir tolesnis socialinės atskirties mažinimas. Planuojama didinti išmokas vaikams, peržiūrėti motinystės, vaiko priežiūros išmokas. Sesijos darbų programos projekte įrašyti 507 teisės aktų projektai, kuriuos teikia prezidentas, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai. Rudens sesijos metu numatoma surengti 45 posėdžius.

Kauno miesto taryba šiandien spręs, ar inicijuoti rajono seniūnijų prijungimą. Politikai turėtų apsispręsti, ar kreiptis į Vyriausybę dėl nedidelio referendumo organizavimo 13 rajono seniūnijų – jų gyventojai spręstų, ar norėtų būti Kauno miesto, ar rajono dalimi. Siūlomos prijungti teritorijos plotas – beveik 2 kartus didesnis nei dabartinis miestas.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: jį palaikė tik 293 iš 650 atstovų rūmų narių.

Orai.

Sportas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato paskutinėse rungtynėse 74:55 nugalėjo Dominikos krepšininkus ir L grupėje užėmė 3 vietą, o visame čempionate – 9. Šiandien jau prasideda šio turnyro ketvirtfinalis.

Lietuvos futbolo rinktinė žais Europos čempionato atrankos rungtynes su dabartiniais čempionais – olandais. 10 rungtynių sužaista vakar. Taškų dar neturi Latvija ir Estija.