Žinios. Taikos vėliava kyla ne tik prie mūsų Seimo: ją išvysti buvo galima ir Donecką okupavusių prorusiškų aktyvistų rankose

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Paskirtoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šiandien turėtų pristatyti visų jos kabinete dirbsiančių eurokomisarų portfelius. Po to juos dar turės patvirtinti Europos Parlamentas ir oficialiai paskirti Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisijoje bus pasiektas pirmininkės išsikeltas lyčių lygybės tikslas: joje dirbs 13 moterų ir 14 vyrų. Lietuva į eurokomisarus delegavo ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

Reikalaudami didesnių algų šiandien toliau streikuos visi Jungtinės Karalystės nacionalinių oro linijų pilotai. Dėl šio precedento neturinčio streiko britų oro linijoms teko atšaukti visus skrydžiUs – daugiau kaip 1700.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: jį palaikė tik 293 iš 650 atstovų rūmų narių.

Orai.

Sportas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato paskutinėse rungtynėse 74:55 nugalėjo Dominikos krepšininkus ir L grupėje užėmė 3 vietą, o visame čempionate – 9. Šiandien jau prasideda šio turnyro ketvirtfinalis.

Lietuvos futbolo rinktinė žais Europos čempionato atrankos rungtynes su dabartiniais čempionais – olandais. 10 rungtynių sužaista vakar. Taškų dar neturi Latvija ir Estija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau