Žinios. Seimas renkasi į rudens sesiją: parlamentarai formuos kitų metų biudžetą, toliau mažins socialinę atskirtį

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau ```2425``` m. keliama ``````30Taikos vėliava31`````` Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Seimas renkasi į rudens sesiją. Kaip svarbiausią darbą parlamentarai įvardija kitų metų biudžeto formavimą. Tarp sesijos darbų prioritetųir tolesnis socialinės atskirties mažinimas. Planuojama didinti išmokas vaikams, peržiūrėti motinystės, vaiko priežiūros išmokas. Sesijos darbų programos projekte įrašyti 507 teisės aktų projektai, kuriuos teikia prezidentas, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai. Rudens sesijos metu numatoma surengti ```214215``` posėdžius.

Paskirtoji Europos Komisijos pirmininkė ``````226Ursula von der Leyen227`````` šiandien turėtų pristatyti visų jos kabinete dirbsiančių eurokomisarų portfelius. Po to juos dar turės patvirtinti ``````258Europos Parlamentas259`````` ir oficialiai paskirti Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisijoje bus pasiektas pirmininkės išsikeltas lyčių lygybės tikslas: joje dirbs ```294295``` moterų ir ```300301``` vyrų. Lietuva į eurokomisarus delegavo ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

``````324Jungtinės Karalystės parlamentas325`````` šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio ```352353```-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: palaikė tik ```408409``` 650 atstovų rūmų narių.

``````420Orai421``````.