Žinios. Seimas renkasi į rudens sesiją: parlamentarai formuos kitų metų biudžetą, toliau mažins socialinę atskirtį

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad prie Seimo jau 13 m. keliama Taikos vėliava Donecke naudota kaip Rusijos okupacijos pateisinimo simbolis. O Taikos vėliavos komiteto organizuotoje konferencijoje Seime lankėsi ir Rusijos ambasados atstovas. Valstybės saugumo departamentas ataskaitose ne kartą pabrėžė Rusijos bandymą daryti įtaką per kultūrą ir nevyriausybines organizacijas.

Seimas renkasi į rudens sesiją. Kaip svarbiausią darbą parlamentarai įvardija kitų metų biudžeto formavimą. Tarp sesijos darbų prioritetų – ir tolesnis socialinės atskirties mažinimas. Planuojama didinti išmokas vaikams, peržiūrėti motinystės, vaiko priežiūros išmokas. Sesijos darbų programos projekte įrašyti 507 teisės aktų projektai, kuriuos teikia prezidentas, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai. Rudens sesijos metu numatoma surengti 45 posėdžius.

Paskirtoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šiandien turėtų pristatyti visų jos kabinete dirbsiančių eurokomisarų portfelius. Po to juos dar turės patvirtinti Europos Parlamentas ir oficialiai paskirti Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisijoje bus pasiektas pirmininkės išsikeltas lyčių lygybės tikslas: joje dirbs 13 moterų ir 14 vyrų. Lietuva į eurokomisarus delegavo ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: jį palaikė tik 293 iš 650 atstovų rūmų narių.

Orai.