Panorama. „Šeimos kortelės“ – užsisakė per 9 tūkst., bet realios naudos dar nepajuto

Daug diskusijų praėjusią savaitę sukėlė ant Vrublevskių bibliotekos sienos pakabinta nauja lentelė Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Dėl bendros istorinės atminties politikos prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Kultūros forume sutarta, kad reikia stiprinti švietėjišką veiklą mokykloje, ekspertines programas. Taip pat daugiau viešai diskutuoti ir kalbėti svarbiais istoriniais klausimais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad vardines Šeimos korteles jau užsisakė per 9 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių asmenų, arba kiek daugiau nei 10 proc. turinčių teisę į šią paramą. Korteles gavusieji sako, jog teoriškai gali jomis pasinaudoti, tačiau realios naudos dar nepajuto. Ministerija žada tęsti derybas su įmonėmis, kad nuolaidų būtų dar daugiau.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sulaukė specialiai sudarytos darbo grupės išvadų dėl Žemės ūkio ministerijos iškėlimo į Kauną. Išvadose kalbama apie patalpų nuomos konkursą ir atliktus procedūrinius pažeidimus. Taip pat apie kai kuriuos ankstesnius valdžios įsakymus, kurie nebuvo derinti su profesinėmis sąjungomis.

Su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikę Seimo opozicinių frakcijų vadovai be kitų klausimų aptarė ir prezidento Gitano Nausėdos siūlomus mokesčių pakeitimus. Prezidentas socialinėms reikmėms kitais metais siūlo skirti šimtą milijonų eurų, tačiau kol kas jokie įstatymų projektai parlamentui nepateikti. G. Nausėda tikisi, kad dėl jo siūlymų partijos sutars.

Po vakar vykusių rinkimų į tris laisvas Seimo nario vietas prireiks antrųjų turų. Pirmajame ture Žirmūnuose daugiausia balsų surinko konservatorė Paulė Kuzmickienė ir socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Gargžduose į antrąjį turą pateko konservatorė Rasa Petrauskienė ir Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas. Žiemgalos vienmandatėje susirungs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos centro partijos kandidatė Rūta Janutienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Antrasis rinkimų turas vyks rugsėjo 22-ą dieną.

Jungtinės Karalystės premjerą priėmęs Airijos ministras pirmininkas sako, kad Londonas Briuseliui naujų pasiūlymų dėl Airijos sienos po „Brexito“ nepateikė, bet Borisas Johnsonas patvirtino tikintis, kad susitarti su Europos Sąjunga įmanoma.

30 miestų vis dar vėluojant gyventojų būstus prijungti prie nuotekų tinklų, Aplinkos ministerija planuoja jungti savivaldybėms priklausančias vandentvarkos įmones. Esą taip būtų sumažinti ir tarifai už vandenį tose savivaldybėse, kur jie labai aukšti.

Pirmą kartą po Krymo aneksijos susitikę Rusijos ir Prancūzijos užsienio reikalų bei gynybos ministrai aptarė galimybes gerinti Europos ir Rusijos santykius. Pasak Prancūzijos diplomatijos vadovo, atėjo tinkamas laikas dirbti mažinant nepasitikėjimą, o gynybos ministrė užsiminė, kad Prancūzijos vadovas dalyvaus Antrojo pasaulinio karo pabaigos iškilmėse Maskvoje kitąmet gegužę.

Preliminarūs vietos valdžios rinkimų rezultatai rodo, kad Maskvos dūmoje iš 45 vietų – opozicinės partijos veikiausiai kontroliuos 20. „Jabloko“ ir „Teisingosios Rusijos“ partijos iškovojo po tris mandatus, komunistų partija – 13, dar vieną vietą užims nepriklausomas politikas.

Išlieta skulptūrinė kompozicija, įamžinanti rašytoją, visuomenės veikėją, kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą. Kitą savaitę meno kūrinys iš dirbtuvių Vilniaus rajone bus vežamas į Kauną, prie Vytauto Didžiojo bažnyčios. Šioje bažnyčioje Juozas Tumas-Vaižgantas tarnavo prieš mirtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau