Čia ir dabar. Kai baigiasi atostogų metas ir tenka grįžti į kasdienę rutiną

Čia ir dabar

2019.09.09 14:05

Čia ir dabar. Kai baigiasi atostogų metas ir tenka grįžti į kasdienę rutiną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Su kokiais sunkumais susiduriame rudenį, kai tenka iš nerūpestingo vasaros ir atostogų ritmo grįžti į kasdienę rutiną? Kaip galime sau padėti, jei užgriūna, regis, nesibaigiančios pareigos, darbai ir reikalai? Kaip efektyviai išmokti suvaldyti stresą, kylantį dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, aiškinsimės su psichologu Pauliumi Rakštiku.

Laidoje taip pat domėsimės, kas iš tikrųjų vaikams gali padėti pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Pasirodo, jų pačių genų, gražiai išdažytų klasių, naujų kompiuterių ir profesionalių mokytojų nepakanka. Apie tai, kokios įtakos mokymosi pasiekimams turi šeimos aplinka, kalbėsimės su VU Bendrosios psichologijos katedros docente, socialinių mokslų daktare Sigita Girdzijauskiene. Ved. Agnė Kairiūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Psichologinės žinios, emocinis raštingumas žmonėms reikalingas kiekviename žingsnyje. Kaip bendrauti? Visų pirma - su savimi, su artimaisiais, kolegomis ir nepažįstamaisiais? Kokias klaidas čia darome, kodėl nesusikalbame? Kaip sau pagelbėti ir išmokti reguliuoti emocijas, užklupus nerimui ar stresui? Kodėl mūsų visuomenėje tiek daug į kitus ar į save pačius nukreiptos agresijos? Kodėl svarbu pažinti save ir ką daryti, jei atradimai nedžiugina? Viso to mūsų mokykloje ar universitete niekas nemoko. Psichologinis raštingumas paliekamas savieigai. Todėl apie viską būtina kalbėti, ir to niekada nebus per daug. Laida transliuojama pirmadieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Čia ir dabar

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.