Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su opozicijos atstovais darbo pietų ir aptarė prasidėsiantį politinį sezoną

Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su opozicijos atstovais darbo pietų. Kartu aptarė rytoj prasidėsiantį naują politinį sezoną: rudens sesiją, kitų metų biudžetą, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimą, šalies gynybos, švietimo klausimus. Kalbėta apie iniciatyvą parlamentinėms partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo politikos.

Prezidentūroje surengtas Kultūros forumas, kuriame politikai, istorikai ir paveldosaugininkai diskutavo apie istorinę atmintį ir prieštaringai vertinamų asmenybių atminimą. Pasak prezidento patarėjos Sonatos Šulcės, vieni iš siūlymų – stiprinti edukacinę, švietėjišką veiklą mokykloje, ekspertines programas. Vėliau rudenį Prezidentūra ketina surengti dar vieną Kultūros forumą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad vardines šeimos korteles jau užsisakė per 8000 vaikus prižiūrinčių asmenų arba kiek daugiau nei 10 procentų, turinčių teisę į šią paramą. Gavę korteles jau gali naudotis įvairių įmonių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms ar renginiams.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sulaukė specialiai sudarytos darbo grupės išvadų dėl Žemės ūkio ministerijos iškėlimo į Kauną. Išvadose kalbama apie patalpų nuomos konkursą ir atliktus procedūrinius pažeidimus. Taip pat apie kai kuriuos ankstesnius valdžios įsakymus, kurie nebuvo derinti su profesinėmis sąjungomis.

Rinkimai į laisvas vietas Seime: Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos vienmandatėse apygardose rinkimuose į laisvas Seimo nario vietas prireiks antrųjų turų. Per vakar vykusį pirmąjį turą Žirmūnuose daugiausia balsų surinko konservatorė Paulė Kuzmickienė ir socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Gargžduose į antrąjį turą pateko konservatorė Rasa Petrauskienė bei Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas. Žiemgalos vienmandatėje susirungs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Centro partijos kandidatė Rūta Janutienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Bendras pirmojo rinkimų turo aktyvumas – beveik 20 procentų. Antrasis turas vyks rugsėjo 22 dieną.

Jungtinės Karalystės premjerą priėmęs Airijos ministras pirmininkas sako, kad Londonas Briuseliui naujų pasiūlymų dėl Airijos sienos po „Brexito“ nepateikė, bet Borisas Johnsonas patvirtino tikintis, kad susitarti su Europos Sąjunga įmanoma.

Naujoji Italijos valdančioji koalicija daugiau dirbs ir mažiau ginčysis, sako premjeras Giuseppe Conte prieš balsavimą dėl pasitikėjimo Vyriausybe parlamente. Naujoji koalicija, sudaryta iš „Penkių žvaigždžių“ judėjimo ir nuosaikios demokratų partijos, žada gerinti santykius su Europos Sąjunga bei siekti reformuoti Bendrijos biudžeto taisykles ir migracijos įstatymus.

Preliminarūs vietos valdžios rinkimų rezultatai rodo, kad Maskvos dūmoje iš 45 vietų opozicinės partijos veikiausiai kontroliuos 20. „Jabloko“ ir „Teisingosios Rusijos“ partijos iškovojo po tris mandatus, komunistų partija – 13, dar vieną vietą užims nepriklausomas politikas. Anksčiau 38 vietas miesto dūmoje kontroliavo „Vieningosios Rusijos“ ir jos remiami deputatai.

„Geltonųjų liemenių“ protestai neišgąsdino turistų. Suskaičiavus pirmo metų pusmečio rezultatus, paaiškėjo, kad Paryžių aplankiusių užsienio turistų skaičius artėja prie praėjusių metų rekordo. Per pusmetį – daugiau nei 17 milijonų.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau