„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Netikros naujienos: jų neįmanoma kontroliuoti, o į melagienų pinkles gali pakliūti kiekvienas

Rugsėjo 9-oji, žvalus pirmadienis, o energingai nusiteikusi „Labas rytas, Lietuva“ komanda jums paruošė įdomių reportažų ir naujienų ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio.

Geras rytas prasideda nuo geros mankštos. Studijoje sporto treneris Nojus Berlinskas, kuris parodys, kaip teisingai atlikti pratimus, kad, rytą pradėjus su mankšta, padėtum sau, o ne pakenktum. Treneris sako, kad svarbu nepamiršti valios, kuri taip pat – lyg raumuo, kurį turime lavinti kasdien. Tik taip bus galima pasiekti norimų rezultatų.

Savaitės orus pristato sinoptikas Tadas Kantautas. Panašu, kad ši savaitė vis dar lepins saulėtais orais, o termometro stulpelis bent pirmoje savaitės pusėje kils aukščiau 20 laipsnių.

Perspektyvų darbą išmainyti į dviejų mėnesių kelionę po Europą reikia nepaprastos drąsos. Tam ryžęsi Greta Jankauskaitė ir Laurynas Kuodžius nusprendė Europą apkeliauti motociklu. Pusmetį planuota kelionė jiems padovanojo daugiau nei du mėnesius įspūdžių, septynioliką naujai ar iš naujo pažintų valstybių bei paskatino pradėti kitokį gyvenimo etapą.

Kita tema: darbo ir poilsio laikas. Kaip visa tai turi būti suderinta ir sureguliuota? O gal yra kokių išimčių? Reguliavimas yra griežtas – pagal darbo kodeksą, žmogus gali dirbti nustatytą laiką valandų ir nustatytą laiką ilsėtis. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje įsipareigojimai ne taip griežtai vertinami. Žmonės dažnai dirba iš namų ar kitos jiems patogios aplinkos, o valandų skaičių, kiek dirbs būtent šiandien, taip pat renkasi patys. Pokalbis studijoje su teisininku, advokatu Viliumi Mačiulaičiu.

Įdomybės iš pasaulio: pristatyta knyga „Pasaulio Gineso rekordai 2020“. Joje – įdomiausi rekordininkai. Tarp jų – sunkiausių lankų sukėja, greičiausias sodo namelis, lankininkė, šaudanti strėles kojomis, ir kiti.

Sporto naujienų apžvalga.

Pokalbis studijoje: šiandien čia lankosi LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė. Šį kartą ji nagrinėjo netikrų naujienų, dar vadinamų melagienų, paplitimą ir grėsmes. Kodėl žmonės pakimba ant netikrų naujienų kabliuko ir kaip galime nuo jų atsiriboti? Verslams vis sunkiau sekasi konkuruoti, nes internete pilna melagingų naujienų, kurios traukia žiūrovų akis ir taip didina konkurencingumą.

Rubrikoje „Kalendorius“ šiandien minimas Hugh Granto gimtadienis: Hugh Grantas – Didžiosios Britanijos aktorius ir kino prodiuseris. Jis yra pelnęs auksinį gaublį, BAFTA ir Garbės Cezario apdovanojimus. „Noting Hilas“, „Bridžitos Džouns dienoraštis“, „Gyvenimas pagal jį“ – tik kelios juostos, kuriose nusifilmavęs aktorius užsitarnavo gerbėjų simpatijas visame pasaulyje. Ne kartą tituluotas vienu geriausiu britų aktoriumi, Hugh Grantas kine uždirbo daugiau kaip 2 milijardus eurų. O šiandien jis švenčia 59 gimtadienį.

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. LRT.lt portale skaitykite Eimantės Juršėnaitės straipsnį „Mano gyvenimo mokytojas. Zita Kelmickaitė: pedagogas turi neleisti, kad gyvenimas jį suėstų“ – gerai žinomos laidų vedėjos atviras pokalbis apie tuos, iš kurių mokomės. Kita publikacija, taip pat LRT.lt portale: „Lietuvoje didėja turtuolių gretos: Vilnius – tarp lyderių Europoje“. Šio ryto laidą vedė Jovita Vitkauskė.