Žinios. Linksmakalnyje perpildyta gyvūnų prieglauda siutina kaimynus

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad švietimui skiriamos lėšos naudojamos neefektyviai, ir žada prižiūrėti, kaip įgyvendindamos audito rekomendacijos dėl Švietimo ministerijai pavaldžių įstaigų pertvarkos. Interviu agentūrai BNS šalies vadovas teigia, kad Seimo rudens sesijai pasiūlymų švietimo srityje neteikė, nes esą labiau reikia rūpintis ne biudžeto dydžiu – kaip yra socialinės apsaugos srityje – o griežtesne išlaidų kontrole.

Rinkimai į laisvas vietas Seime: Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos vienmandatėse apygardose rinkimuose į laisvas Seimo nario vietas prireiks antrųjų turų. Per vakar vykusį pirmąjį turą Žirmūnuose daugiausia balsų surinko konservatorė Paulė Kuzmickienė ir socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Gargžduose į antrąjį turą pateko konservatorė Rasa Petrauskienė bei Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas. Žiemgalos vienmandatėje susirungs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Centro partijos kandidatė Rūta Janutienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Bendras pirmojo rinkimų turo aktyvumas – beveik 20 procentų. Antrasis turas vyks rugsėjo 22 dieną.

Jungtinės Valstijos ir Turkija pradėjo kartu patruliuoti Sirijos šiaurės rytuose, kur ketinama įkurti 32 kilometrų „saugiąją zoną“. Dėl jos sutarta rugpjūčio pradžioje po to, kai Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pagrasino, kad surengs puolimą. Teritoriją šalia Turkijos pasienio kontroliuoja kurdų Liaudies apsaugos, kurią Ankara laiko teroristine organizacija, daliniai.

Kauno rajone, Linksmakalnyje, esanti gyvūnų prieglauda „Penkta koja“ tapo vietos bendruomenės nesutarimų objektu. Benamių ir čia laikinus namus suradusių gyvūnų kaimynystėje gyvenantys žmonės skundžiasi netvarka, nepakeliamu kvapu, triukšmu, be to, čia gyvena dvigubai daugiau gyvūnų, nei turėtų. Prieglaudos vadovė sako reaguojanti į gyventojų skundus, bet trūksta lėšų teritorijai sutvarkyti.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau