Žinios. Nausėda sako, kad švietimui skiriamos lėšos naudojamos neefektyviai, todėl būtina rūpintis griežtesne išlaidų kontrole

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad švietimui skiriamos lėšos naudojamos neefektyviai, ir žada prižiūrėti, kaip įgyvendindamos audito rekomendacijos dėl Švietimo ministerijai pavaldžių įstaigų pertvarkos. Interviu agentūrai BNS šalies vadovas teigia, kad Seimo rudens sesijai pasiūlymų švietimo srityje neteikė, nes esą labiau reikia rūpintis ne biudžeto dydžiu – kaip yra socialinės apsaugos srityje – o griežtesne išlaidų kontrole.

Rinkimai į laisvas vietas Seime: Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos vienmandatėse apygardose rinkimuose į laisvas Seimo nario vietas prireiks antrųjų turų. Per vakar vykusį pirmąjį turą Žirmūnuose daugiausia balsų surinko konservatorė Paulė Kuzmickienė ir socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Gargžduose į antrąjį turą pateko konservatorė Rasa Petrauskienė bei Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas. Žiemgalos vienmandatėje susirungs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Centro partijos kandidatė Rūta Janutienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis. Bendras pirmojo rinkimų turo aktyvumas – beveik 20 procentų. Antrasis turas vyks rugsėjo 22 dieną.

Prezidentūroje rengiamas Kultūros forumas, kuriame politikai, istorikai ir paveldosaugininkai kalbės apie istorinę atmintį ir prieštaringai vertinamų asmenybių atminimą. Praėjusią savaitę ant Vrublevskių bibliotekos sienos vėl pakabinta savivaldybės nuimta lentelė generolui Vėtrai. Savivaldybė sako, kad lentelė pakabinta neteisėtai, bibliotekos vadovai teigia, kad tai spręsti turi speciali komisija. Anksčiau klausimų yra kilę ir dėl kitų istorinių asmenybių, tokių kaip Petro Cvirkos ar Kazio Škirpos, atminties.

Didžiosios Britanijos parlamentas šiandien vėl turėtų blokuoti premjero Boriso Johnsono pastangas surengti pirmalaikius rinkimus. Po tokio smūgio, atrodytų, nebūtų kito varianto – tik atsistatydinti, sako apžvalgininkai. Bet Borisas Johnsonas trauktis nežada, nors jo vyriausybę paliko dar viena ministrė Amber Rudd, pareiškusi, kad nenori būti komandoje, kuri veda į tai, ko bijo verslas ir rinkos, – labai chaotiškas skyrybas su Europos Sąjunga.

Suskaičiavus beveik visus balsus skelbiama, kad į Rusijos sostinės parlamentą patenka 20 kandidatų, kuriuos iškėlė arba palaikė opozicinės partijos. Vakarykščius rinkimus Maskvoje laimėjo trys Rusijos Federacijos komunistų partijos kandidatų, visi trys įregistruoti liberaliosios partijos „Jabloko“ kandidatai ir viena šios partijos remiama nepriklausoma kandidatė. Pirmą kartą Maskvos dūmoje dirbs „Teisingosios Rusijos“ atstovų: išrinkti trys šios partijos kandidatai.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau