Panorama. Nervų karo po vakarykčių Lietuvos rinktinės rungtynių atomazga: Dainius Adomaitis trauksis iš užimamų pareigų

FIBA pripažino arbitrų klaidą – Lietuvos rinktinei turėjo būti įskaitytas taškas paskutinėmis mačo su Prancūzija sekundėmis. Vis dėlto tai rungtynių rezultato jau nebepakeis. FIBA sekmadienį ryte paskelbė, jog epizodas, kai iki susitikimo pabaigos likus 30 sek. Rudy Gobertas liesdamas lanką nuo jo numušė Jono Valančiūno baudos metimą, turėjo būti traktuojamas kaip taiklus lietuvio metimas.

Iki 20 valandos vakaro trijose vienmandatėse – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose, vietoje Seimo nario mandatų atsisakiusių politikų, renkami nauji parlamentarai. Bet kol kas žmonės nėra labai aktyvūs – iki vidurdienio trijose vienmandatėse rinkimų apygardose balsavo kiek daugiau nei dešimtadalis turinčiųjų tokią teisę.

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sienos su Meksika statyboms skiriama vis daugiau pinigų – šįkart iš Europos Atgrasymo Iniciatyvos projektų. Tarp Rusijos atgrasymo projektų – du specialiųjų pajėgų rengimo Estijoje objektai, keli projektai Lenkijoje, Vengrijoje ir kitose šalyse. Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio teigimu, Lietuvai tokie biudžeto perskirstymai įtakos neturės, tačiau politologai pabrėžia, kad Lietuva ir pati turi atlikti namų darbus – rodyti lyderystę ir investuoti į savo pajėgų stiprinimą.

Itin intensyvios smarvės pietinėje uostamiesčio dalyje neapsikentę klaipėdiečiai surengė pilietinę akciją. Eitynėse „Už teisę gyventi be smarvės“ į gatves išėjo per tūkstantį klaipėdiečių, nemažai palaikytojų atvyko ir iš kitų miestų, kuriuose žmonės taip pat kenčia nuo taršos. Kai kurias Klaipėdą galinčias smardinti įmones šią savaitę aplankė Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijų bei Klaipėdos miesto ir rajono vadovai.

Jau metai, kai du Ukmergės darželiai vaikus maitina ekologiškais produktais. Kainų skirtumą tarp ekologiškų ir paprastų produktų kompensavusi Žemės ūkio ministerija teigia, kad bandomasis projektas pavyko. Rugsėjį kviečiamos ir kitos ikimokyklinio ugdymo įstaigos teikti paraiškas paramai gauti.

Rusijoje vyksta miestų ir regionų valdžios rinkimai, tačiau didžiausias dėmesys Maskvai, kurioje vyko virtinė protesto akcijų, o nepriklausomi pretendentai dalyvauti rinkimuos ir jų šalininkai buvo pasodinti už grotų. Opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas paragino rinkimus paversti kolektyvine akcija – balsuoti apgalvotai už kandidatus, kurie gali laimėti prieš Kremliaus partijos – „Vieningoji Rusija“ – atstovus.

Afganistano valdžia sveikina Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sprendimą atšaukti slaptas Amerikos derybas su Talibanu. Apie tokį sprendimą Trumpas paskelbė po išpuolio, per kurį žuvo 12 žmonių, taip pat ir amerikietis karys, nors jau buvo kalbama apie derybose su Talibanu sunkiai pasiektą susitarimą, kuris leistų Vašingtonui išvesti didelę dalį savo karių iš Afganistano.

Vilniuje paminėtos Oršos mūšio pergalės 505-osios metinės. Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių pergalę prieš gerokai didesnes maskvėnų pajėgas lėmė netikėti to meto karybos manevrai ir pirmą kartą panaudotos įvairios kariuomenės rūšys – kavalerija, pėstininkai, artilerija.

Šiluvoje vyksta didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo – Šilinių atlaidai. Tūkstančiai tikinčiųjų ir piligrimų šiandien, pagrindinę atlaidų dieną, vyskupų vadovaujamose iškilmėse meldėsi už šeimas, dvasinį jų atsinaujinimą, už tuos, kurie priglaudžia bei augina našlaičius, beglobius vaikus.

Vakar vakare pasibaigusiame Venecijos kino festivalyje įteikti apdovanojimai, laikomi „Oskarų“ pranašais. „Auksinis liūtas“, įteikiamas geriausiu pripažintam filmui, atiteko režisieriaus Todo Filipso filmui apie komiksų veikėją „Joker“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Joaquin Phoenix.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau