Žinios. Rusijoje vyksta miestų ir regionų valdžios rinkimai, tačiau didžiausias dėmesys Maskvai, kurioje vyko virtinė protesto akcijų

FIBA pripažino arbitrų klaidą – Lietuvos rinktinei turėjo būti įskaitytas taškas paskutinėmis mačo su Prancūzija sekundėmis. Vis dėlto tai rungtynių rezultato jau nebepakeis. FIBA sekmadienį ryte paskelbė, jog epizodas, kai iki susitikimo pabaigos likus 30 sek. Rudy Gobertas liesdamas lanką nuo jo numušė Jono Valančiūno baudos metimą, turėjo būti traktuojamas kaip taiklus lietuvio metimas.

Iki 20 valandos vakaro trijose vienmandatėse – Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose, vietoje Seimo nario mandatų atsisakiusių politikų, renkami nauji parlamentarai. Bet kol kas žmonės nėra labai aktyvūs – iki vidurdienio trijose vienmandatėse rinkimų apygardose balsavo kiek daugiau nei dešimtadalis turinčiųjų tokią teisę.

Šiluvoje vyksta didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo – Šilinių atlaidai. Tūkstančiai tikinčiųjų ir piligrimų šiandien, pagrindinę atlaidų dieną, vyskupų vadovaujamose iškilmėse meldėsi už šeimas, dvasinį jų atsinaujinimą, už tuos, kurie priglaudžia bei augina našlaičius, beglobius vaikus.

Itin intensyvios smarvės pietinėje uostamiesčio dalyje neapsikentę klaipėdiečiai surengė pilietinę akciją. Eitynėse „Už teisę gyventi be smarvės“ į gatves išėjo per tūkstantį klaipėdiečių, nemažai palaikytojų atvyko ir iš kitų miestų, kuriuose žmonės taip pat kenčia nuo taršos. Kai kurias Klaipėdą galinčias smardinti įmones šią savaitę aplankė Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijų bei Klaipėdos miesto ir rajono vadovai.

Rusijoje vyksta miestų ir regionų valdžios rinkimai, tačiau didžiausias dėmesys Maskvai, kurioje vyko virtinė protesto akcijų, o nepriklausomi pretendentai dalyvauti rinkimuos ir jų šalininkai buvo pasodinti už grotų. Opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas paragino rinkimus paversti kolektyvine akcija – balsuoti apgalvotai už kandidatus, kurie gali laimėti prieš Kremliaus partijos – „Vieningoji Rusija“– atstovus.

Afganistano valdžia sveikina Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sprendimą atšaukti slaptas Amerikos derybas su Talibanu. Apie tokį sprendimą Trumpas paskelbė po išpuolio, per kurį žuvo 12 žmonių, taip pat ir amerikietis karys, nors jau buvo kalbama apie derybose su Talibanu sunkiai pasiektą susitarimą, kuris leistų Vašingtonui išvesti didelę dalį savo karių iš Afganistano.

Vakar vakare pasibaigusiame Venecijos kino festivalyje įteikti apdovanojimai, laikomi „Oskarų“ pranašais. „Auksinis liūtas“, įteikiamas geriausiu pripažintam filmui, atiteko režisieriaus Todo Filipso filmui apie komiksų veikėją „Joker“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Joaquin Phoenix.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau