Teisėjų parinkimą komentavęs Arvydas Sabonis: situacija panaši, kai mums 1995-ųjų Europos čempionato finale švilpė teisėjas iš NBA

Šeštadienį vykusią dvikovą tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių ne mažiau emocingai nei į pasaulio taurės turnyrą Kinijoje atvykę mūsų šalies sirgaliai stebėjo ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis. Jau po mūsų šalies krepšininkų pralaimėtos dvikovos prancūzams (75:78), kuri užkirto kelią patekti į turnyro ketvirtfinalį, A. Sabonis buvo tarp Lietuvos rinktinės atstovų, kurie teikė protestą rungtynių komisarui iš Pietų Afrikos Respublikos. Mūsų rinktinės atstovų pasipiktinimą sukėlė grubi teisėjų klaida susitikimo pabaigoje, kai po antrojo netaiklaus Jono Valančiūno baudos metimo, bandydamas numušti ant lanko šokinėjantį kamuolį, Rudy Gobertas palietė lanką. Lietuvių protestas, žinoma, situacijos nepakeitė.

Mūsų rinktinė ir toliau liko be bilieto į ketvirtfinalį, o FIBA, pripažinusi teisėjų klaidą, pasaulio turnyre Kinijoje teisėjams iš Venesuelos, Ispanijos ir Argentinos daugiau progų pasidarbuoti nesuteiks. Pasaulio taurės turnyrą Lietuvos krepšininkai užbaigs rungtynėmis pirmadienį su Dominikos Respublikos rinktine. Mūsų šalies krepšininkai prieš dvikovą sekmadienio vakarą surengė treniruotę, po kurios mintimis apie FIBA organizacijai pateiką protestą su žurnalistais dalinosi Arvydas Sabonis. „Kuo siekiama protestu? Užprotestuoti rezultatą. Galų gale, buvo vaizdo įrašas, kuris nebuvo nagrinėjamas per rungtynes. Kaip bebūtų, protestas buvo atmestas. Tuo viskas ir baigėsi“, – aiškino situaciją A. Sabonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau