Žinios. Vilniuje – piketai prieš vaiko teisių apsaugos politiką

Lietuvos krepšininkai patyrė nesėkmę pasaulio čempionato antrajame etape. Po emocingos dvikovos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 75:78 pralaimėjo Prancūzijai ir prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Koalicijos partneriai, lenkų rinkimų akcija nupūtė dulkes nuo seno pasiūlymo – grįžta su iniciatyva apmokestinti komercinių bankų aktyvus. Esą naujas mokestis į biudžetą įplukdytų 100 milijonų eurų. Tačiau Bankų asociacija ir finansų ministerija sako, kad bankų apmokestinimas pirmiausia paveiktų gyventojus - arba brangtų bankų paslaugos arba didėtų paskolų palūkanos. Kol Lietuvoje verda diskusijos, Švedija po trejų metų žada apmokestinti bankus, o pinigus skirti krašto gynybai.

Seime reistruotas siūlymas nuo kitų metų greitosios medicinos pagalbos brigadose dirbti ne po du, kaip daug kur yra šiuo metu, o trise. Esą pagalbininkai būtini slaugytojai ir vairuotojui, kurie nepajėgūs vieni nunešti pacientų iki automobilio. Lengvinti medikų darbą būtina ne tik dėl medikų, bet ir dėl pacientų saugumo. Pernai po kelių dienų ligoninėje mirė iš vežimėlio iškritęs senolis. Sveikatos apsaugos ministras siūlymą sveikina, tačiau ragina kartu numatyti papildomą finansavimą.

Vilniuje, prisijungiant prie tarptautinių protestų, surengtii piketai prieš vaiko teisių apsaugos politiką. Protestuotojai kaltino vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnYbas, kad jos kišasi į šeimų gyvenimus, piktinosi rezonansą visuomenėje sukėlusiais vaikų paėmimo atvejais Lietuvoje. Pagal šiemet Seimo priimtas pataisas net ir nustačius vaiko apsaugos poreikį pirmiausia turi būti taikoma laikinoji priežiūra padedant giminAičiams, artimiems asmenims ar perkėlus vaiką su tėvais į krizių centrą.

Nyderlandai sako, kad aukščiausiu lygiu spaudė Ukrainą neperduoti Rusijai Vladimiro Cemacho, siejamo su MH17 lėktuvo katastrofa. Bet Kijevas jį įtraukė į 35 kalinių grupę, kuri, apsikeiičiant belaiisviais, šiandien išvyko į Maskvą. Mainais Rusija paleido 35 ukrainiečius, tarp jų režisierių Olehą Sencovą ir 24 jūreivius, sulaikytus pernai per incidentą Kerčės sąsiauryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau