Žinios. Grįžta iniciatyva apmokestinti komercinių bankų aktyvus (su vertimu į gestų k.)

Koalicijos partneriai, lenkų rinkimų akcija nupūtė dulkes nuo seno pasiūlymo – grįžta su iniciatyva apmokestinti komercinių bankų aktyvus. Esą naujas mokestis į biudžetą įplukdytų 100 milijonų eurų. Tačiau Bankų asociacija ir finansų ministerija sako, kad bankų apmokestinimas pirmiausia paveiktų gyventojus - arba brangtų bankų paslaugos arba didėtų paskolų palūkanos. Kol Lietuvoje verda diskusijos, Švedija po trejų metų žada apmokestinti bankus, o pinigus skirti krašto gynybai.

Vilniuje, prisijungiant prie tarptautinių protestų, surengti piketai prieš vaiko teisių apsaugos politiką. Protestuotojai kaltino vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybas, kad jos kišasi į šeimų gyvenimus, piktinosi rezonansą visuomenėje sukėlusiais vaikų paėmimo atvejais Lietuvoje. Pagal šiemet Seimo priimtas pataisas net ir nustačius vaiko apsaugos poreikį, pirmiausia turi būti taikoma laikinoji priežiūra padedant giminaičiams, artimiems asmenims ar perkėlus vaiką su tėvais į krizių centrą. O į teismą dėl tėvų teisių apribojimo kreipiamasi tik tuomet, kai bus išnaudotos visos kitos priemonės. Piketus rengusi sąjunga „Vardan šeimos“ išsakė palaikymą 17-oje pasaulio šalių vykusiam Tarptautiniam protestui prieš Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnybos „Barneverne“ ideologiją ir ragino Lietuvą pasirūpinti Norvegijoje gyvenančiomis šeimomis, iš kurių buvo paimti vaikai.

Ukraina ir Rusija sėkmingai apsikeitė belaisviais. Pranešama, kad abi pusės paleido po 35 kalinius. Tarp jų į Ukrainą grįžo Rusijoje kalintas režisierius Olehas Sencovas ir 24 ukrainiečių jūreiviai, sulaikyti pernai per incidentą Kerčės sąsiauryje. Savo ruožtu ukrainiečiai be kitų paleido ir Vladimirą Cemachą, kuris įvardijamas kaip galimas įtariamasis numušto MH17 lėktuvo byloje.

Iranas praneša, kad uranui sodrinti pradėjo naudoti naujas pažangias centrifugas – taip toliau pažeisdamas 2015 m. su pasaulio galiomis pasirašytą branduolinę sutartį. Teheranas sako, kad kol kas turi 40 veikiančių naujų centrifugų. Jungtinės Valstijos smerkia tokį žingsnį, o Europa toliau siekia įtikinti Iraną laikytis įsipareigojimų. Sodrintas uranas reikalingas branduoliniam kurui gaminti, taip pat – ir branduoliniams ginklams.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis sako, kad dižiuojasi savo šalies kosmine programa, nors jai šį kartą ir nepavyko planuota Mėnulio misija Indijos kosmoso agentūra buvo per žingsnį nuo sėkmingo nusileidimo Mėnulyje, bet paskutinę akimirką prarado ryšį su zondu „Čandrajan 2“. Zondo atgabentas modulis „Vikram“ turėjo nusileisti pietiniame Žemės palydovo ašigalyje, bet likus vos keletui minučių iki nusileidimo, įvyko klaida. Misijos sėkmės atveju Indija būtų buvusi ketvirtoji šalis pasaulyje, nusileidusi Mėnulyje.

Siekiant mažinti nedarbą ir skatinti gyventojų užimtumą, Alytaus rajono savivaldybė remia darbo ieškančius žmones ir apmoka jiems dalį kelionės į darbą. Manoma, kad tai turėjo įtakos, jog per pusmetį nedarbas rajone sumažėjo daugiau nei procentu ir nebesiekia nė 9 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau