„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Šešuolėlių dvaras: šeimininkai įsikūrė kaip namuose, turinčiuose gražiausią kambarį Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ šeštadieninėje rugsėjo 7-osios laidos I-ojoje dalyje – greičiausiai paskutinis šiais metais visos kūrybinės grupės aplankomas dvaras, kuris yra Širvintų rajone ir vadinasi Šešuolėlių vardu.

Apie būtent šį dvarą papasakoti gali ne bet kas, o geriausiai išmanantys – tai jo šeimininkai Raimundas Vincentas Petrauskas ir Danutė Elzbergienė-Petrauskė. O istorija – išties unikali: bajoriško kraujo turintis šeimininkas Raimundas papasakojo, kaip įsigijo šį pastatą bei įgyvendino jo rekonstrukciją, o šeimininkė Danutė – kaip pasiilgsta šios aplinkos išvykus.

Nuo gražių vaizdų – į tokius pat, tik žydrajame ekrane. LRT TELEVIZIJOS vedėjas Marijus Žiedas – užkietėjęs kino ir filmų fanatikas. Šįryt filmų rekomendacijomis jis dalinasi su Jumis visais – panašu, kad savaitgaliui tikrai bus ką pasižiūrėti ne tik Mediatekoje.

Tradiciškai visa kūrybinė grupė gali ne tik smagiai laiką leisti dvarų apilnkoje, bet ir gardžiai papusryčiauti. Tam tikrai buvo pasiruošęs virtuvės šefas Tadas Žvirblis, kuris viską gamino traukinio arba garvežio formos kepsninėje.

Jaukias akimirkas dvaro teritorijoje savo muzika sukūrė folkloro ansamblis „Savingė“. Apie dainos žodžių prasmę, talentingus žmones ir artėjantį jubiliejų kalbėjo šio ansamblio vadovė Laimutė Bikulčienė.

Rubrikoje „Margas pasaulis“ kviečiame nusikelti į Pripetę. Visame pasaulyje išpopuliarėjęs serialas „Černobylis“ keičia turizmą apleistoje srityje – lankytojų skaičius padidėjo kelis kartus, išaugo dėmesys ir socialiniuose tinkluose, tačiau kūrėjai ragina nepamiršti, kad tai vieta, kur žuvo šimtai žmonių. Serialo įtaka – Černobylyje turistams svarbiau pasidaryti įspūdingas asmenukes, o ne prisiminti istoriją.

Linai kupini naudingųjų medžiagų – tuo tikrai galėsite įsitikinti Bronislovo Liubomiro Vošterio žodžiuose, kuris yra linų augintojas ir entuziastas. Jis ne tik detaliai išdėstė įvairių medžiagų, esančių linuose, naudą, bet ir paminėjo, kaip linus panaudoti praktikoje.

Rytas su šokiais Šešuolėlių dvare: jaunieji talentai Mėja Žemaitytė ir Emilis Januškevičius pasirodė iš pačios gražiausios pusės, vėliau atviravę, kad ir užaugę norėtų būti šokėjais. O šokiai artimi ir laidos vedėjai Ugnei, kuri jau nuo spalio 5-osios dalyvaus LRT šokių projekte „Šok su žvaigžde“. Būtent Šešuolėlių dvare įvyko susipažinimas su būsimu Ugnės partneriu šokių projekte Luku Petkevičiumi.

Ved. Ugnė Galadauskaitė.