Panorama. Socialinis projektas pakeitė vieno kaimelio gyvenimą: per trejus metus beveik nebeliko bedarbių, gerokai sumažėjo socialinės rizikos šeimų

Susitikęs su ``````29Seimo valdyba30`````` rudens sesijos darbams aptarti – ``````39Prezidentas40`````` pripažino, kad mokesčių pakeitimų siūlymai niekada nebūna priimami lengvai. Jis taip pat sakė, kad jei jo siūlymai didinti ``````77mokesčius78`````` daliai gyventojų ir naikinti lengvatas Seime nebus priimti, tai bus naudinga informacija visuomenei prieš Seimo rinkimus.

Ginčai dėl atminimo lentos karininkui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai tęsiasi. Po vakarykščio mitingo prie Prezidentūros ir Vrublevskių bibliotekos, Vilniaus meras ``````151Remigijus Šimašius152`````` kreipėsi į Lietuvos mokslų akademijos vadovą ir Prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šie išsakytų savo poziciją dėl tolesnio lentos likimo ir istorinės atminties išsaugojimo.

Žemės ūkio ministro sudaryta speciali darbo grupė patvirtino išvadas dėl ministerijos iškėlimo į Kauną. LRT turima informacija, išvadose minima ```237prezidentas238``` punktų, kurie pagrindžia, kad ministerijos perkėlimas neturėtų būti vykdomas. Išvadų turinys kol kas nėra viešinamas. ``````269Žemės ūkio ministras270`````` ``````271Andrius Palionis272``````, anksčiau viešai abejojęs ministerijos iškėlimo idėja, žada susipažinęs su išvadomis, susitikti su premjeru.

``````299Socialinis projektas300`````` pakeitė Ukmergės rajono Tulpiakiemio kaimo žmonių gyvenimą: beveik per trejus metus nebeliko bedarbių, gerokai sumažėjo socialinės rizikos šeimų. Išbristi pašalpų liūno jiems padėjo socialinė darbuotoja irLyderių kartosatstovai, prikalbinę Vilniaus įmones teikti žmonėms užsakymus ir taip išspręsti užimtumo problemą.

Klaipėdiečiai skundžiasi dešimtmetį kankinančia smarve. Paskutiniu metu ji esą tokia intensyvi, kad neįmanoma miegoti, tenka tverti galvos skausmus ir pykinimą. Tuo įsitikinti gyventojai pasikvietė aplinkos apsaugos ministrą ir sveikatos apsaugos viceministrą.

Po skausmingos savaitės, per kurią žlugo žūtbūtinioBrexitostrategija, Britų premjerui Borisui Johnsonui mirtiną smūgį sudavė Lordų rūmai, patvirtinę Bendruomenių rūmų jau priimtą įstatymą, įpareigojantį premjerą prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams atidėtiBrexitą“, jeigu iki spalio ```517Fluxus518``` nepavyks sutarti su Europos Sąjunga.

``````529Mirė530`````` vienas politikos ilgaamžiųbuvęs Zimbabvės ``````543prezidentas544`````` ``````545Robert Mugabe546``````. Buvęs afrikiečių išsivadavimo simbolis, bandydamas išsilaikyti valdžioje, virto despotu, negailestingai triuškinusiu priešininkus, o jo politika šalį privedė prie ekonomikos suirutės. 2017 metais nuvertė anksčiau ištikimi generolai. ``````601Robert Mugabe602`````` buvo ```605606```-eri.

Protesto akcijose Rusijoje, ypač Maskvoje, pastaruoju metu dalyvauja daug jaunimo. Tarp organizacijosBesročkanariai. Jos pavadinimas reiškiaBe termino“, nesibaigiančius protestus, kol pasitrauks ``````657Vladimiras Putinas658``````, kol valdžioje atsiras naujų veidų. Sacharovo centro kovos žmogaus teises aktyvistai jaunajai opozicijai netgi surengė mokymus, kaip elgtis, jeigu per protesto akciją sulaikys policija. Nemažai organizacijos narių ilgas savaites praleido grotų arba laukdami, kol išleis į laisvę bendraminčius.

Daugėja pažeidimų prie vandens telkinių. Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, šiemet nustatyta apie ```765766``` vandens apsaugos reikalavimų pažeidimųbeveik tris kartus daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Pakrantėse iškirsti želdiniai, nuardytos apsaugos juostos, pastatyta nelegalių statinių. Vilniaus rajono Gineitiškių kaimo gyventojai skundžiasi, kad nors aplinkosaugininkai užfiksavo pažeidimų prie ežero, nurodymai juos pašalinti nevykdomi.

``````845Kultūros naujienos846``````: Kauno paveikslų galerijoje atidarytas atnaujintas, naujais kūriniais papildytas, Jurgio Mačiūno „``````867Fluxus868``````“ kabinetas. Atidarymo renginys truks kone iki vidurnakčio, karto po jo „``````891Kaunas892`````` 2022komanda kviečia į „``````901Fluxus902`````` festivalįir vieną nuotaikingiausių jo reginiųkopimą į parodos kalną ``````923Fluxus924`````` stiliumi.

``````927Kino naujienos928``````: rytoj baigsis kelias savaites trukęs ``````939Venecijos kino festivalis940``````, bus išdalyti Auksiniai liūtai geriausiems, o šiandien nekonkursinėje programoje įvyko ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznicos filmoValstybinės laidotuvėspasaulinė premjera. Filmasbendras Nyderlandų, Lietuvos ir JAV darbas.

Pakruojo rajone ketinama pastatyti paminklą, skirtą vienam žymiausių šalies menininkųvitražistui, lėlininkui, scenografui Stasiui Ušinskui įamžinti. ``````1025Skulptorius1026`````` ``````1027Danielius Sodeika1028`````` ketina betono išlieti vieną jo sukurtų marionečių. Būtent jos ir išgarsino Ušinską visame pasaulyje. Patentuotos marionetės ir dar prieškariu pastatytas filmasStorulio sapnasneseniai buvo įtraukti į ``````1087UNESCO1088`````` programosPasaulio atmintisnacionalinį registrą.

``````1099Ekonomika1100``````: Lietuvos bankas yra paskelbęs poziciją, kuri teigia, kad ``````1117bankai1118``````, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant.

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sienos su Meksika statyboms skiriama vis daugiau pinigųšįkart Europos Atgrasymo Iniciatyvos projektų. Tarp Rusijos atgrasymui skirtų projektųdu specialiųjų pajėgų rengimo Estijoje objektai, keli projektai Lenkijoje, Vengrijoje ir kitose šalyse.