Kultūros diena. Režisierius Tomas Vengris apie juostą „Gimtinė“: tai mano, amerikiečio berniuko, perspektyva į Lietuvą

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Ar pedagogų situacija pasikeitė praėjus beveik metams po mokytojų streiko?
Pernai vykęs mokytojų streikas į viešumą iškėlė įsisenėjusias švietimo problemas. Per šį laiką pedagogai išgirdo daugybę pažadų, tačiau ar tikrai visi jie tapo realybe ir su kokiomis nuotaikomis mokytojai žengia į naujus mokslo metus?

Kino teatruose – išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio filmas „Gimtinė“.
Nuo šiandien Lietuvos kino teatrų ekranuos pradedamas rodyti išeivijos lietuvio, režisieriaus Tomo Vengrio kino filmas „Gimtinė“, kuriame vaidmenis sukūrė aktoriai Severija Janušauskaitė, Matas Metlevskis, Darius Gumauskas, Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Valentinas Krulikovskis ir kiti. Filme „Gimtinė“ siekiama iš laiko ir gyvenimo patirties atstumo pažvelgti į atkurtosios Lietuvos nepriklausomybės pradžią.

Kokia Vilniaus galerijų ir meno erdvių ekosistema? Vilniaus galerijų savaitgalis kvietė diskutuoti galerijas-naujokes ir galerijas-senbuves.
Vakar prasidėjęs 4-tasis Vilniaus galerijų savaitgalis į renginio maršrutą įtraukė 25-ias šiuolaikinio meno galerijas. Tačiau iš viso tokių erdvių Vilniuje – daugiau kaip šimtas. Kaip į meno lauką įsilieja naujos galerijos, kas bus, kai netrukus rekonstrukcijai užsidarys Šiuolaikinio meno centras, kviesta kalbėtis diskusijoje.

Vedėja Gerūta Griniūtė.