„Laba diena, Lietuva“. Kiek iš tikrųjų kainuoja Gedimino bokštas? O Seimo rūmai?

Rugsėjo 6-oji, penktadienis, „Laba diena, Lietuva“ komanda jums paruošė:

šios dienos aktualija – atminimo lenta ant Vrublevskių bibliotekos sienos. Savivaldybė lentos kabinti neleido, biblioteka taip pat. Ketvirtadienį ant sostinės Vrublevskių bibliotekos dalyvaujant keliems šimtams žmonių pakabinta ir atidengta atminimo lenta prieštaringai vertinamam karininkui J. Noreikai-Generolui Vėtrai. Penktadienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius surengė spaudos konferenciją ir teigė, kad sugrąžinta atminimo lenta yra gėdos paminklas teisiniam nihilizmui, moraliniam degradavimui ir bestuburiai politikai. „Šie įvykiai yra puiki iliustracija, kad 30 metų mes gyvenome tokioje situacijoje, kai atminties politika nebuvo vykdoma, kai svarbiausios institucijos nenorėjo polemizuoti ir veltis į sudėtingus klausimus, nes jie buvo per sunkūs ir per saugūs. Noriu padėkoti policijai, kuri vakar elgėsi oriai ir užtikrino saugumą. <...> Noriu pabrėžti, kad mūsų istorija labai sudėtinga, turime ir asmeninių tragedijų, ir suprantama, kad tai užgožia 100 tūkst. kitų žmonių tragedijas, kurie buvo nužudyti ir kartais tai iškreipia istorijos vaizdą“, – sakė R. Šimašius.

Studijoje vieši politologė Rima Urbonaitė, kuri pakomentavo Gitano Nausėdos norą didinti paramą socialinei apsaugai 100 mln. eurų. Ar tai rodo, kad prezidentas nori likti aktyvus ir nenori likti paraštėse? Ar jam tai pavyks? Politologė sako: „Taip. Jei prezidentas nori atliepti rinkėjų lūkestį, jis negali nuleisti rankų dabar.“

Trumpam nusikelkime į Kiniją, kurioje šiuo metu lankosi LRT sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas. Apie tai, kaip komanda persikėlė į kitą miestą ir ruošiasi varžyboms ten, kokia atmosfera kitame mieste ir sunkumai iškilę žurnalistams – tiesioginiame vaizdo tilte su Ryčiu.

Toli nuo pokalbio nenukrypstame, krepšinio tema lieka ir studijoje, kur jau laukia žurnalistė Jurgita Čeponytė. Šiandien ji paruošė statistikos apie tai, kiek kainuoja krepšinis, kur investuojamos didžiausios sumos pinigų ir kodėl rengti čempionatus savo šalyje yra naudinga.

Kita tema: naujas politinis sezonas. Studijoje lankosi opozicijos lyderė, Seimo valdybos narė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Kokie klausimai šiuo metu aktualiausi Seime aktualiausi? Kokie darbai rudens sesijoje bus įgyvendinti? Kaip įgyvendinti „gerovės valstybę“? Pašnekovė sako, kad suderinti skirtingus partijų požiūrius į šią sąvoką yra tikrai sudėtinga.

Aktualijos iš užsienio: Rusijos-Ukrainos apsikeitimas belaisviais. Vis dar neaišku – bus ar nebus? Užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas komentuoja esamą situaciją.

LRT.lt portalas dar nepaleidžia vasaros ir siūlo smagų straipsnių ciklą KIEK KAINUOJA? Kokia Gedimino bokšto kaina? Ar išlaikyti šunį jau kainuoja tiek pat, kiek auginti vaiką? Kas brangiau – daržoves augintis pačiam ar jas nusipirkti parduotuvėje? Kiekvieną penktadienį ieškokite straipsnių LRT.lt portale, o 15.30 valandą kainas lyginsime laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje! Valdovų rūmų mokestinė pastato vertė siekia vos 9,2 mln. eurų, Tiškevičių dvaras Palangoje – 204 tūkst. eurų. Tačiau jei norėtumėte juos įsigyti, reali rinkos kaina siektų net kelis arba keletą dešimčių kartų daugiau. LRT.lt aiškinasi, kodėl kai kurie valstybės pastatai buvo įvertinti tokia maža mokestine suma.

Išskirtinis įdarbinimo projektas kaime: atokaus Tulpiakiemio kaimo Ukmergės rajone gyventojai, iki šiol gaudavę valstybės pašalpas ir kentę nuo įvairiausių priklausomybių ėmė darbuotis pagal užsakymus sostinės įmonėms. Tiesa, jiems nereikia vykti didelių atstumų, o darbas atvežamas tiesiai į kaimą. Šis unikalus projektas toks vienintelis Lietuvoje, o jį įgyvendinti ėmėsi socialinė darbuotoja, pamačiusi į kokį liūną brenda kaimas.

Iš Ukmergės rajono – į Kauną. Kauno paveikslų galerijoje šį vakarą bus atidarytas atnaujintas Jurgio Mačiūno „Fluxus“ kabinetas. Programa tęsis iki vėlumos ir baigsis po vidurnakčio. Lankytojai bus kviečiami praktiškai išbandyti pasilinksminimo ideologiją – išlaisvinti savo kūrybines galias. Bus edukacinės zonos, veiks „Fluxus“ pašto menas, vidurnaktį startuos kopimas Flux'us būdu į parodos kalną. Turime progą vieni pirmųjų pamatyti fluxus kabinetą, kuriame lankosi kolegė Loreta Mačiulienė.

Socialinių tinklų apžvalga su Martina Račkauskaite. Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau