Žinios. Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną yra nepagrįstas

Policija praneša analizuosianti surinktą medžiagą apie atminimo lentos karininkui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai pakabinimą ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato. Leidimas kabinti naują lentą duotas nebuvo. Tuo metu keli šimtai žmonių protestavo prieš valdžios sprendimus atsisakyti Noreikos, esą prisidėjusio steigiant Šiaulių getą, įamžinimo, taip pat karininko, diplomato Kazio Škirpos įamžinimo dėl jo viešai deklaruotų antisemitinių pažiūrų. Policijos teigimu, nusiskundimų dėl protesto dalyvių elgesio negauta, sulaikytųjų nebuvo, ar bus pradėtas tyrimas - dar neaišku.

Prieš kitą savaitę prasdėsiančią Seimo rudens sesiją Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir valdybos nariai prezidentūroje šiuo metu su prezidentu Gitanu Nausėda aptaria būsimus darbus.

Žemės ūkio ministro sudaryta speciali darbo grupė patvirtino išvadas dėl ministerijos iškėlimo į Kauną. LRT turima informacija, visi 14 punktų, kurie pagrįstų ministerijos iškėlimą, yra neigiami. Išvadų turinys, kol kas nėra viešinamas.

MG Baltic“ politinės korupcijos byloje teisme liudijusi buvusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigė sulaukusi prašymų iš buvusio kolegos Vytauto Gapšio išsiaiškinti sklypo nuomos sutarties su „MG Baltic“ koncernu aplinkybes. Baltraitienės teigimu, ji pažadėjusi išsiaiškinti, tačiau Nacionalinės žemės tarnybos tarnautoja išaiškino, kad nuoma nėra galima pagal įstatymus.

Šiandien rengiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos posėdis, per kurį planuojama aptarti pasirengimą kitų metų Seimo rinkimams. Tarybos posėdyje turėjo būti svarstomas ir Viktoro Pranckiečio likimas dėl esą nevykdomų partijos priimtų sprendimų, tačiau vakar Pranckietis sąjungos Kauno rajono skyriui, kaip ir žadėjo, pats įteikė pareiškimą, kad palieka partiją.

Mirė vienas iš politikos ilgaamžių – buvęs Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabė. Buvęs afrikiečių išsivadavimo simbolis, bandydamas išsilaikyti valdžioje, virto despotu, negailestingai triuškinusiu priešininkus, o jo politika šalį privedė prie ekonomikos suirutės.

Britų premjerui Borisui Johnsonui nepavyko surengti pirmalaikių rinkimų, bet jau gyvena kampanijos nuotaika, ir išvyko į Škotiją, o kitą savaitę vėl bandys siekti rinkimų spalio viduryje.

Uraganas Dorianas, ryte priartėjęs prie Šiaurės Karolinos krantų, susilpnėjo iki pirmos kategorijos, bet, pasak Majamyje įsikūrusio Nacionalinio uraganų centro, vėjo greitis dar siekia 50 kilometrų per valandą.

Liberalų sąjūdis pradeda balsavimą partijos pirmininko rinkimuose. Pirmą kartą elektroniniu būdu organizuojamam balsavimui skirtos penkios dienos. Dabartinis pirmininkas Eugenijus Gentvilas dar liepą informavo, kad perrinkimo nesieks, nes manąs, kad savo darbą, eidamas partijos lyderio pareigas, jau atliko.

Daukanto aikštėje vyko Maltos ordino organizuota vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“. Akcijos tikslas – aprūpinti vaikus mokyklinėmis priemonėmis.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.