Žinios. Tarptautinio dėmesio sulaukusi vieno gaidžio byla: teismas nusprendė, kad Prancūzijos provincijoje šis turi teisę giedoti

Šiandien rengiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos posėdis, per kurį planuojama aptarti pasirengimą kitų metų Seimo rinkimams. Tarybos posėdyje šiandien turėjo būti svarstomas ir Viktoro Pranckiečio likimas dėl esą nevykdomų partijos priimtų sprendimų, tačiau vakar Pranckietis sąjungos Kauno rajono skyriui, kaip ir žadėjo, pats įteikė pareiškimą, kad palieka partiją.

Opozicinis liberalų sąjūdis šiandien pradeda elektroninį balsavimą dėl partijos pirmininko. Liberalai lyderį renka ne suvažiavime, o visuotiniu partijos narių balsavimu internetu. Elektroninis balsavimas truks šešias dienas. Jei pirmajame ture nė vienas kandidatas nesurinks pakankamai balsų, kad būtų galima skelbti jo pergalę, rugsėjo 19 – 21 dienomis vyks antrasis turas, po kurio bus rengiamas Liberalų sąjūdžio suvažiavimas.

Jungtinės Karalystės Lordų rūmai šįvakar turėtų patvirtinti skubos tvarka Bendruomenių rūmuose priimtą įstatymą del išstojimo iš Bendrijos atidėjimo dar trims mėnesiams. Kai šį įstatymą pasirašys Karalienė, premjeras Borisas Johnsonas privalės arba susitarti su Europos Sąjunga dėl išstojimo, arba prašyti atidėti „Brexitą“. Vakar sakydamas kalbą policijos kadetams jis pareiškė, kad geriau mirs griovyje, nei važiuos į Briuselį su tokiu prašymu. Kita vertus, neturėdamas daugumos parlamente Džonsonas gali būti priverstas tai padaryti, o Europos sąjungos vadovai turės tam pritarti.

Bahamų salas nusiaubus uraganui Dorianui, žuvo mažiausiai 30 žmonių. Manoma, kad žuvusiųjų skaičius didės. Jungtinių Valstijų link slenkantis uraganas neramina Šiaurės Karolinos gyventojus. Meteorologai perspėjo, kad kai kur Šiaurės Karolinos pakrantėse pavojingo jūros potvynio banga gali siekti virš dviejų metrų ir gali iškristi iki 30 cm lietaus. Lėtai slenkantis didžiulis uraganas taip pat sukėlė kelis tornadus, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas nebuvo.

Prancūzijoje baigėsi garsus teismo procesas, per kurį į provinciją išsikraustę pensininkai bandė nutildyti kaimynės gaidį, vardu Morisas. Po ilgo bylinėjimosi ir Moriso giedojimo patikrinimų teismas nusprendė, kad gaidys Prancūzijos provincijoje turi teisę giedoti.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau