Žinios. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiandien pradeda kiekvieną savaitę vyksiančius susitikimus su šalies mokyklų bendruomenėmis

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiandien pradeda kiekvieną savaitę vyksiančius susitikimus su šalies mokyklų bendruomenėmis. Pirma stotelė – Alytus, kur jis susitiks su Dzūkijos pagrindinės mokyklos ir šv. Benedikto gimnazijos bendruomenėmis. Artimiausiomis savaitėmis ministras planuoja apsilankyti Raseiniuose ir Mažeikiuose. Per vizitus Monkevičius daugiausia ketina lankyti bendrojo ugdymo mokyklas, tačiau planuoja užsukti ir į profesinio mokymo įstaigas bei pedagogų rengimo centrus.

Mirė pirmasis nepriklausomos Zimbabvės lyderis Robertas Mugabe, praneša BBC. Jam buvo 95 m. Buvęs prezidentas mirė po ilgos kovos su ligomis. Mugabė buvo nuverstas per prieš dvejus metus vykusį karinį perversmą. Taip buvo užbaigtas tris dešimtmečius trukęs jo valdymo laikotarpis.

Jungtinės Karalystės Lordų rūmai šįvakar turėtų patvirtinti skubos tvarka Bendruomenių rūmuose priimtą įstatymą dėl išstojimo iš Bendrijos atidėjimo dar trims mėnesiams. Kai šį įstatymą pasirašys karalienė, premjeras Borisas Johnsonas privalės arba susitarti su Europos Sąjunga dėl išstojimo, arba prašyti atidėti „Brexitą“. Vakar sakydamas kalbą policijos kadetams jis pareiškė, kad geriau mirs griovyje, nei važiuos į Briuselį su tokiu prašymu. Kita vertus, neturėdamas daugumos parlamente Johnsonas gali būti priverstas tai padaryti, o Europos Sąjungos vadovai turės tam pritarti.

Bahamų salas nusiaubus uraganui Dorianui, žuvo mažiausiai 30 žmonių. Manoma, kad žuvusiųjų skaičius didės. Jungtinių Valstijų link slenkantis uraganas neramina Šiaurės Karolinos gyventojus. Meteorologai perspėjo, kad kai kur Šiaurės Karolinos pakrantėse pavojingo jūros potvynio banga gali siekti virš dviejų metrų ir gali iškristi iki 30 cm lietaus. Lėtai slenkantis didžiulis uraganas taip pat sukėlė kelis tornadus, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas nebuvo.

Šiandien Birštone, Vytauto parke, prasideda dvi dienas truksiantis diskusijų festivalis „Būtent“, kuriame įvairių sričių Lietuvos ir užsienio ekspertai dalysis patirtimi, vyks atviros diskusijos, forumai, bus skaitomi pranešimai. Organizatorių teigimu, per dvi dienas vyks daugiau nei 100 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai ir visuomenei temomis, o pranešėjų bus per 300. Pernai šis festivalis sudomino apie 3 tūkstančius atvykusių svečių. Šiemet tikimasi sulaukti 8000 lankytojų. Renginys nemokamas.

Indijos kosmoso agentūra, prieš dvi savaites sėkmingai paleidusi kosminį zondą Mėnulio link, per artimiausias 24 valandas planuoja nutupdyti pietiniame jo ašigalyje robotizuotą zondą. Antradienį indų erdvėlaivis „Čandrajan 2“ sėkmingai perėjo į orbitą aplink Mėnulį ir dabar ruošiasi paleisti ir nutupdyti tyrimų zondą su nedideliu mėnuleigiu pietiniame Mėnulio poliuje. Čia gilių, niekada saulės nematančių kraterių šešėliuose, manoma, gali būti kosminio ledo. Indai šiai ambicingai misijai išleido 140 milijonų dolerių – kelis kartus mažiau už amerikiečių ar kinų misijas į Mėnulį.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau