Žinios. Jungtinės Karalystės Lordų rūmai šįvakar žada patys atidėti „Brexitą“

Šiandien rengiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos posėdis, per kurį planuojama aptarti pasirengimą kitų metų Seimo rinkimams. Tarybos posėdyje šiandien turėjo būti svarstomas ir Viktoro Pranckiečio likimas dėl esą nevykdomų partijos priimtų sprendimų, tačiau vakar Pranckietis sąjungos Kauno rajono skyriui, kaip ir žadėjo, pats įteikė pareiškimą, kad palieka partiją.

Opozicinis liberalų sąjūdis šiandien pradeda elektroninį balsavimą dėl partijos pirmininko. Liberalai lyderį renka ne suvažiavime, o visuotiniu partijos narių balsavimu internetu. Elektroninis balsavimas truks šešias dienas. Jei pirmajame ture nė vienas kandidatas nesurinks pakankamai balsų, kad būtų galima skelbti jo pergalę, rugsėjo 19 – 21 dienomis vyks antrasis turas, po kurio bus rengiamas Liberalų sąjūdžio suvažiavimas.

Jungtinės Karalystės Lordų rūmai šįvakar turėtų patvirtinti skubos tvarka Bendruomenių rūmuose priimtą įstatymą del išstojimo iš Bendrijos atidėjimo dar trims mėnesiams. Kai šį įstatymą pasirašys Karalienė, premjeras Borisas Johnsonas privalės arba susitarti su Europos Sąjunga dėl išstojimo, arba prašyti atidėti „Brexitą“. Vakar sakydamas kalbą policijos kadetams jis pareiškė, kad geriau mirs griovyje, nei važiuos į Briuselį su tokiu prašymu. Kita vertus, neturėdamas daugumos parlamente Džonsonas gali būti priverstas tai padaryti, o Europos sąjungos vadovai turės tam pritarti.

Prancūzijoje baigėsi garsus teismo procesas, per kurį į provinciją išsikraustę pensininkai bandė nutildyti kaimynės gaidį, vardu Morisas. Po ilgo bylinėjimosi ir Moriso giedojimo patikrinimų teismas nusprendė, kad gaidys Prancūzijos provincijoje turi teisę giedoti.

Šiandien Birštone, Vytauto parke, prasideda dvi dienas truksiantis diskusijų festivalis „Būtent“, kuriame įvairių sričių Lietuvos ir užsienio ekspertai dalysis patirtimi, vyks atviros diskusijos, forumai, bus skaitomi pranešimai. Organizatorių teigimu, per dvi dienas vyks daugiau nei 100 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai ir visuomenei temomis, o pranešėjų bus per 300. Pernai šis festivalis sudomino apie 3 tūkstančius atvykusių svečių. Šiemet tikimasi sulaukti 8000 lankytojų. Renginys nemokamas.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau