„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Užutrakio dvaro šeimininkai šiandien bando jį padaryti dar svetingesnį nei Tiškevičių laikais

Šio ryto laida – viena iš paskutiniųjų šiemet, transliuota iš Lietuvos dvarų, pilių ir rūmų. Ją pradėsime išties ypatingame, tarp dviejų Lietuvos sostinių įsikūrusiame Užutrakio dvare. Istorinė Tiškevičių rezidencija šiandien atrodo labiau nei bet kada panaši į tokią, kokia ji buvo pastatyta pačioje XIX a. pabaigoje. Išsamiau apie tai laidos pradžioje papasakos Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius, šį ankstyvą penktadienio rytą radęs laiko itin išsamiai ekskursijai po Užutrakio dvarą.

Iš karto po to – „Gardaus ryto“ rubrika, kurioje virtuvės šefas Sigitas Jakubauskas pristatys iš pirmo žvilgsnio ganėtinai sudėtingo, tačiau neįtikėtinai skaniu daugumai pasirodyti turėsiančio patiekalo receptą. Pasirodo, jis buvo itin mėgstamas ir dvare rezidavusių Tiškevičių. Tai kas gi tai per patiekalas? Laidoje ne tik sužinosite atsakymą į šį klausimą, bet ir patys išmoksite pasigaminti šį didikišką valgį.

Vėliau laidoje – tradicinė kino naujienų rubrika. Joje pristatysime ryškiausius Vilniuje startuojančio „Kreivių“ kino festivalio akcentus, šiandien kino teatrus pasieksiantį naują Tomo Vengrio vaidybinį kino filmą „Gimtinė“ ir tris karštas pasaulinio kino naujienas. O grįžę į Trakus, pasikalbinsime architektą Algirdą Steponavičių, kuris papasakos apie miesto istoriją pro... architektūros prizmę.

Menų spaustuvėje, nedidelėje patalpoje, atidaryta menininko Manto Daujoto tapybos paroda „Tarnas“. Kūrėjas sako, kad fragmentiškuose paveiksluose bandantis pagauti akimirkos amžinybę. Gabrielės Kloniūnaitės pokalbiu su menininku ir užbaigsime pirmąją laidos dalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau