Žinios. Žemės ūkio ministro sudaryta darbo grupė šiandien pateiks išvadas, ar reikia perkelti ministeriją

Žemės ūkio ministro sudaryta darbo grupė, kuri vertina ministerijos perkėlimo į Kauną tikslingumą ir pagrįstumą, šiandien turėtų pateikti išvadas, ar reikia ministeriją perkelti. Patalpų ministerijai Kaune nuomos konkursą laimėjusi koncerno SBA grupės įmonė „BEI Capital“ praėjusią savaitę pranešė, kad patalpų nebenuomos, nes perkėlimo projektas vis atidėliojamas.

Prieš kitą savaitę prasidėsiančią Seimo rudens sesiją Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir valdybos nariai šiandien prezidentūroje susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda aptarti sesijos darbų. Seimo pirmininko teigimu, rudens sesijos prioritetas yra socialiniai reikalai, švietimas, aukštasis mokslas, korupcijos suvaldymas. Prezidento atstovo teigimu, per susitikimą bus aptariamos šią savaitę prezidento pasiūlytos įstatymų iniciatyvos, kaip spartinti gerovės valstybės kūrimą.

Jungtinės Karalystės Lordų rūmai šįvakar turėtų patvirtinti skubos tvarka Bendruomenių rūmuose priimtą įstatymą dėl išstojimo iš Bendrijos atidėjimo dar trims mėnesiams. Kai šį įstatymą pasirašys karalienė, premjeras Borisas Johnsonas privalės arba susitarti su Europos Sąjunga dėl išstojimo, arba prašyti atidėti „Brexitą“. Vakar sakydamas kalbą policijos kadetams jis pareiškė, kad geriau mirs griovyje, nei važiuos į Briuselį su tokiu prašymu. Kita vertus, neturėdamas daugumos parlamente Johnsonas gali būti priverstas tai padaryti, o Europos Sąjungos vadovai turės tam pritarti.

76-ajame Venecijos kino festivalyje įvyko režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmo „Partenonas“ premjera. Tai pirmasis režisieriaus ilgametražis vaidybinis filmas, kuris iš karto atrinktas į kino kritikų savaitės programą. Iš Venecijos apie tai pasakoja Margarita Alper ir Miglė Gaižiūtė.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau