Panorama. Vrublevskių bibliotekos siena ir vėl padabinta: ant jos kabo nauja lenta, skirta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai atminti

Prieš daugiau nei mėnesį be Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentos likusi Vrublevskių bibliotekos siena – nebetuščia. Ant jos kabo nauja lenta, skirta Generolui Vėtrai atminti. Vrublevskių bibliotekos direktorius sako, kad leidimas kabinti lentos duotas nebuvo, o tolimesnį lentos likimą apspręs teisininkai ir paminklosaugininkai.

Šįvakar Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kauno rajono skyriui įteikė pareiškimą apie savo pasitraukimą iš partijos. Jis teigia tai darantis, nes nenori suteikti galimybės tarybai pačiai jį pašalinti. Tačiau Seimo vadovo poste V. Pranckietis teigia toliau liekantis.

Prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant lėtinti neapmokestinamojo pajamų dydžio augimo tempą, finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad dėl lėtesnio NPD didėjimo nukentėtų jaunos šeimos regionuose, todėl šiuo klausimu reikės ieškoti kompromisų. Po valdančiosios koalicijos lyderių pasitarimo Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad lėtesnis neapmokestinamųjų pajamų didėjimas buvo jau anksčiau pasiūlytas jų pačių frakcijos narių. Socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas dėl siūlymo abejoja.

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda mėgino įtikinti Europos Sąjungos lyderius naujajame ES biudžete nemažinti finansavimo žemės ūkiui ir sanglaudai. Vadinamosios sanglaudos lėšos skirtos mažinti skurdesnių regionų ekonominį atsilikimą nuo labiau išsivysčiusių. ES biudžetą G. Nausėda aptarė su būsima Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Layen.

Parlamento sprendimą blokuoti išankstinius rinkimus Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vadina „bailiu įžeidimu“ demokratijai. Tokią kritiką opozicija atmeta sakydama, kad ji taip pat nori rinkimų, bet jos prioritetas – sustabdyti „Brexitą“ be susitarimo. Daugumos parlamente netekęs B. Johnsonas ten per dvi dienas patyrė tris svarbius pralaimėjimus, tarp kurių – priimtas įstatymo projektas, kuriuo blokuojamas „Brexitas“ be susitarimo, ir atmestas jo pasiūlymas rengti išankstinius rinkimus spalio viduryje. Vyriausybė ketina dar kartą teikti siūlymą dėl rinkimų pirmadienį.

Santaros klinikos teigia svarstančios nutraukti sutartį su maistą tiekiančia įmone „Pontem“, nes nėra patenkintos maisto kokybe. Anot klinikos vadovų, dėl kokybės gauta pacientų skundų, be to, pažeidimų nustatė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Pati įmonė teigia, kad Santaros klinikos siekia neteisėtai nutraukti galiojančią sutartį be sąžiningų derybų. Jeigu sutartis su „Pontem“ bus nutraukta, klinikų vadovybė jau sudarė preliminarią maisto tiekimo sutartį su kitu maisto tiekėju – įmone „Skonio era“.

Kol Sveikatos apsaugos ministerija siūlo planus, kaip Lietuvoje prie gyventojų priartinti skubiąją pagalbą, Varėnos rajone nuo spalio uždaroma pusė medicinos punktų. Varėnos valdžia tikina, kad tai daroma siekiant gyventojams teikti kokybiškas medicinos paslaugas ir sutaupyti. Tačiau nepatenkinti gyventojai piktinasi, kad taip paslauga nuo jų tolinama.

Aplinkos ministerija pristatė Lietuvos teritorijos bendrąjį planą. Jame numatyta, kaip iki 2050-ųjų būtų galima gerinti aplinkos apsaugą, mažinti emigraciją, nedarbą, išspręsti gausybę kitų problemų. Vienas iš siūlymų yra kurti dipolius - Lietuvos didmiesčių sąjungas. Miestų merai idėją kol kas vertina atsargiai, bet mato perspektyvų bendradarbiauti.

Išsigandę likti be darbo ir pajamų, šimtai šiauliečių susikibo į gyvąją grandinę, apjuosdami miesto turgų. Prekybininkai protestuoja prieš Šiaulių valdžios planus privatizuoti turgavietę. Savivaldybės vadovai sako, kad prekyba turguje – ne savivaldybės funkcija, todėl turgavietė bus parduota.

76-ajame Venecijos kino festivalyje įvyko režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmo „Partenonas“ premjera. Tai pirmasis režisieriaus ilgametražis vaidybinis filmas, kuris iš karto atrinktas į kino kritikų savaitės programą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau