Žinios. Europos Sąjungos teismas paskelbė: valstybė privalo užtikrinti, kad skambinant pagalbos numeriu 112 be SIM kortelės, būtų nustatyta skambinančiojo vieta

2013 metų Dembavos byla vis dar nagrinėjama

LRT.lt

2019.09.05 17:56

Lietuvos krepšininkams nepavyko pratęsti sėkmingos serijos pasaulio čempionate Kinijoje. Rungtynėse dėl pirmosios vietos Ha grupėje lietuviai turėjo pripažinti Australijos rinktinės pergalę - 82:87. Dvikova buvo svarbi abiem komandoms siekiant geresnių pozicijų antrajame etape.

Santaros klinikos teigia svarstančios nutraukti sutartį su maistą tiekiančia įmone „Pontem“, nes nėra patenkintos maisto kokybe. Anot klinikos vadovų, dėl kokybės gauta pacientų skundų, be to, pažeidimų nustatė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Pati įmonė teigia, kad Santaros klinikossiekia neteisėtai nutraukti galiojančią sutartį be sąžiningų derybų. Jeigu sutartis su „Pontem“ bus nutraukta, klinikų vadovybė jau sudarė preliminarią maisto tiekimo sutartį su kitu maisto tiekėju – įmone „Skonio era“.

Prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant lėtinti neapmokestinamojo pajamų dydžio augimo tempą, finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad dėl lėtesnio NPD didėjimo nukentėtų jaunos šeimos regionuose, todėl šiuo klausimu reikės ieškoti kompromisų. Po valdančiosios koalicijos lyderių pasitarimo Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskissako, kad lėtesnis neapmokestinamųjų pajamų didėjimas buvo jau anksčiau pasiūlytas jų pačių frakcijos narių. Socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas dėl siūlymo abejoja.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasveikino Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sprendimą palikti jo vadovaujamą partiją. Viktoras Pranckietis paskelbė, kad prieš rytoj vyksiantį Valstiečių ir žaliųjų partijos tarybos posėdį traukisis iš partijos. Vakare planuoja Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimą, kad palieka partiją ir tikisi, kad jis bus patenkintas. V. Pranckietis teigia, kad į partiją grįžtų, jeigu joje nebebūtų dabartinio lyderio Ramūno Karbauskio. Anot Pranckiečio, tai leistų partijai tapti demokratine organizacija. Seimo Pirmininkas pakartojo, kad iš posto nesitraukia, nes esą tai nesusiję dalykai.

Europos Sąjungos teismas paskelbė, kad valstybė turi užtikrinti galimybę nustatyti pagalbos numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą ir tuo atveju, kai skambinama iš mobiliojo ryšio telefono be SIM kortelės. Šiuo išaiškinimu turės remtis Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis bylą dėl žalos atlyginimo bagažinėje Panevėžio rajone sudegintos merginos artimiesiems. 2013-tų metų rugsėjį Dembavoje du vyrai išžagino nepilnametę ir uždarė į bagažinę. Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų skambino Bendrajam pagalbos centrui prašydama pagalbos, tačiau įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio ir nebuvo įmanoma nustatyti tikslios merginos buvimo vietos. Jos žudikai nuteisti galėti iki gyvos galvos. Nužudytos merginos artimieji yra kreipęsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami priteisti jiems iš Lietuvos valstybės 4 milijonus eurų neturtinei žalai atlyginti.

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda mėgino įtikinti Europos Sąjungos lyderius naujajame ES biudžete nemažinti finansavimo žemės ūkiui ir sanglaudai. Vadinamosios sanglaudos lėšos skirtos mažinti skurdesnių regionų ekonominį atsilikimą nuo labiau išsivysčiusių. ES biudžetą G. Nausėda aptarė su būsima Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Layen.

Parlamento sprendimą blokuoti išankstinius rinkimus Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vadina „bailiu įžeidimu“ demokratijai. Tokią kritiką opozicija atmeta sakydama, kad ji taip pat nori rinkimų, bet jos prioritetas – sustabdyti „Brexitą“ be susitarimo. Daugumos parlamente netekęs B. Johnsonas ten per dvi dienas patyrė tris svarbius pralaimėjimus, tarp kurių – priimtas įstatymo projektas, kuriuo blokuojamas „Brexitas“ be susitarimo, ir atmestas jo pasiūlymas rengti išankstinius rinkimus spalio viduryje. Vyriausybė ketina dar kartą teikti siūlymą dėl rinkimų pirmadienį.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau