„Laba diena, Lietuva“. Pasiruošimas naujam politiniam sezonui: valdantieji atskleidžia, kokių darbų žada imtis pirmiausia

Atsinaujinusi koalicija šiandien susitiko aptarti artėjančius rudens darbus su premjeru, tad šios laidos dėmesio centre neišvengiamai atsiduria valdančiųjų pasiruošimo naująjam politiniam sezonui tema.

Jau vakar pradėtas aptarinėti prezidento pasiūlymas dėl mokestinės pertvarkos socialinio draudimo fondui papildyti sulaukia vis daugiau ekspertų vertinimų. Tad laidoje grįšime ir prie šios temos, o išsamųjį Daukanto aikštėje sukurptą planą pakomentuos ir finansų ministras Vilius Šapoka, ir studijoje viešintis konservatorių atstovas Mykolas Majauskas.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas per dvi dienas pralaimėjo tris balsavimus parlamente, o nuo bet kokia kainą savo garsųjį rinkiminį pažadą įvykdyti siekiančio politiko nusisuko net kai kurie bendražygiai konservatoriai. Panašu, kad „Brexito“ drama dar niekada nebuvo tokia įtempta, nors kai kurie tikėtini tolimesnio jos siužeto vystymosi scenarijai gali būti hipotetiškai įvardyti jau dabar. Ta padaryti bandysime kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vadove Margarita Šešelgytė.

Iš karto po to politologės kolega prof. dr. Tomas Janeliūnas pakomentuos vieną iš kiek mažiau intriguojančių Lietuvos politikos aktualijų. Šiandien Valstiečių ir žaliųjų sąjungą paliekantis Viktoras Pranckietis, tikėtina, greitai pamirš ir tai, ką reiškia būti Seimo pirmininku. O kokios šio politiko ateities galime tikėtis artėjant naujiems parlamento rinkimams? Galbūt galime numanyti, kuriame sąraše pamatysime Pranckietį kitais metais? O gal nepamatysime nei viename? Šiandien – puiki diena apie tai pasvarstyti.

Atėjęs rugsėjis priminė, kad ne visos Lietuvos šeimos išgali tinkamai aprūpinti į mokyklą besiruošiantį vaiką, tad apie pagalbos mokymosi reikmėnimis rinkimą paskelbė mūsų šalyje veikiantys Maltiečiai. Kuo svarbi ši pagalba, pristatinėti vargu ar reikia, o štai kaip norintieji prie jos prisidėti gali tai padaryti, papasakos laidos studijoje viešintis Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars.

Paskutiniai statistiniai duomenys rodo, kad maisto produktų kainos Lietuvoje pastaruoju metu augo sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje. Šis augimas nežada sustoti ir ateityje, mat ypatingai karšta vasara gerokai pakoregavo ūkininkų derliaus planus, o tai jau atsiliepia ne tik vietinėms, bet ir iš kitų šalių importuojamoms prekėms. Kelti kainas suinteresuoti ir prekybos centrai, mat šių produktų pabrangimas tiekimo grandyje – tik viena iš tokius sprendimus skatinančių priežasčių, o kur dar kylantis atlyginimai bei sparčiai augantis vidutinis darbo užmokestis... Šiuos reiškinius ir artimiausias tendencijas aptarsime su PRICER.LT maisto krypties vadovu Petru Čepkausku. O vėliau nusikelsime į Seimą, kur reporterė Izabelė Pukėnaitė aiškinsis, ką turime žinoti apie šiandien čia patvirtintą naująjį Lietuvos teritorijos bendrąjį planą.

Pasaulio aktualijas aptarsime su LRT Užsienio naujienų redaktoriumi Ignu Kinčinu, kuris papasakos apie naująjį tarptautinį suskystintų gamtinių dujų projektą Arktyje. O po orų aptarimo nusikelsime į Panevėžį, pasitinkantį savo gimtadienį. Vėliau laidoje laukia sporto aktualijų apžvalga, o pabaigai – tradicinė socialinių tinklų naujienų rubrika.