Žinios. Prokurorų teigimu, partijai „Tvarka ir teisingumas“ gresia beveik 2 milijonų eurų bauda

Prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant lėtinti neapmokestinamojo pajamų dydžio augimo tempą, finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad dėl lėtesnio NPD didėjimo nukentėtų jaunos šeimos regionuose, todėl šiuo klausimu reikės ieškoti kompromisų. Po valdančiosios koalicijos lyderių pasitarimo Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad lėtesnis neapmokestinamųjų pajamų didėjimas buvo jau anksčiau pasiūlytas jų pačių frakcijos narių. Socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas dėl siūlymo abejoja.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasveikino Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sprendimą palikti jo vadovaujamą partiją. Viktoras Pranckietis paskelbė, kad prieš rytoj vyksiantį Valstiečių ir žaliųjų partijos tarybos posėdį traukisis iš partijos. Vakare planuoja Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimą, kad palieka partiją ir tikisi, kad jis bus patenkintas. V. Pranckietis teigia, kad į partiją grįžtų, jeigu joje nebebūtų dabartinio lyderio Ramūno Karbauskio. Anot Pranckiečio, tai leistų partijai tapti demokratine organizacija. Seimo Pirmininkas pakartojo, kad iš posto nesitraukia, nes esą tai nesusiję dalykai.

Santaros klinikos teigia svarstančios nutraukti sutartį su maistą tiekiančia įmone „Pontem“, nes nėra patenkintos maisto kokybe. Anot klinikos vadovų, dėl kokybės gauta pacientų skundų, be to, pažeidimų nustatė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Pati įmonė teigia, kad Santaros klinikos siekia neteisėtai nutraukti galiojančią sutartį be sąžiningų derybų. Jeigu sutartis su „Pontem“ bus nutraukta, klinikų vadovybė jau sudarė preliminarią maisto tiekimo sutartį su kitu maisto tiekėju – įmone „Skonio era“.

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda mėgino įtikinti Europos Sąjungos lyderius naujajame ES biudžete nemažinti finansavimo žemės ūkiui ir sanglaudai. Vadinamosios sanglaudos lėšos skirtos mažinti skurdesnių regionų ekonominį atsilikimą nuo labiau išsivysčiusių. ES biudžetą G. Nausėda aptarė su būsima Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Layen.

Parlamento sprendimą blokuoti išankstinius rinkimus Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vadina „bailiu įžeidimu“ demokratijai. Tokią kritiką opozicija atmeta sakydama, kad ji taip pat nori rinkimų, bet jos prioritetas – sustabdyti „Brexitą“ be susitarimo. Daugumos parlamente netekęs B. Johnsonas ten per dvi dienas patyrė tris svarbius pralaimėjimus, tarp kurių – priimtas įstatymo projektas, kuriuo blokuojamas „Brexitas“ be susitarimo, ir atmestas jo pasiūlymas rengti išankstinius rinkimus spalio viduryje. Vyriausybė ketina dar kartą teikti siūlymą dėl rinkimų pirmadienį.

Italijoje prisiekė naujoji šalies Vyriausybė. Šalies prezidentas Sergio Mattarella palaimino populistinio „Penkių žvaigždžių“ judėjimo ir centro kairės Demokratų kabinetą, kuriam toliau vadovaus ministras pirmininkas Giuseppe Conte. Iš naujos Vyriausybės tikimasi bandymo gerinti santykius su Europos Sąjunga ir švelnesnės pozicijos imigracijos klausimu.

Izraelio ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu ragina didinti tarptautinį spaudimą Iranui, Islamo Respublikos prezidentui Hasan Ruhani įsakius panaikinti apribojimus visiems branduoliniams tyrimams ir branduolinei plėtrai. Tai jau trečias žingsnis, kuriuo Teheranas mažina įsipareigojimus, numatytus 2015-ųjų branduoliniame susitarime su pasaulio galiomis, iš kurio Jungtinės Valstijos vienašališkai pasitraukė ir įvedė Iranui sankcijas. Izraelis ir Jungtinės Valstijos spaudžia partnerius Europoje taip pat laikytis griežtesnės linijos.

Panevėžio apygrados teisme nagrinėjant bylą, kurioje kaip juridinis asmuo teisiama partija „Tvarka ir teisingumas“, kaip liudytojas apklaustas per apkaltą nušalintas prezidentas, buvęs šios partijos vadovas Rolandas Paksas. Jis jau du kartus nesatvyko į teismo posėdžius ir jau buvo svarstomas jo atvesdinimas, nes byloje jis itin svarbus liudytojas. Prokurorų duomenimis, iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto galbūt gautus daugiau nei 350 tūkst. eurų „Tvarka ir teisingumas“ panaudojo savo veiklai viešinti.

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo uostamiesčio politiko Viačeslavo Titovo skundą dėl baudos už partizanų vado Adolfo Ramanausko–Vanago paniekinimą. Gegužę Klaipėdos apylinkės teismas V. Titovui už partizanų vardo paniekinimą buvo skyręs 12 tūkstančių eurų baudą. Prokuroras prašė nuteistajam skirti griežtesnę bausmę – nuteisti lygtinai. Savo ruožtu V. Titovas prašė jį išteisinti, nes esą yra persekiojamas už nuomonę. Teismas sprendimą skelbs spalio 17 dieną.

Operos Lietuvoje gimtadienio proga Valdovų rūmų muziejuje šį savaitgalį skambės net dvi barokinės operos – "Kirkė" ir "Andromeda". Beveik prieš 400 metų italų kompozitoriaus Alessandro Stradellos parašytas kūrinys "Kirkė" primins tuo pat metu ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje skambėjusią operą „Apviltoji Kirkė“. Spektakliui režisierė iš Pietų Korėjos kuria šešėlių teatro scenografiją.

Orai.