Žinios. Skundai dėl ligoninių maisto netyla, tuo tarpu Santaros klinikos imasi veiksmų

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis vykdo pažadą – prieš rytoj vyksiantį Valstiečių ir žaliųjų partijos tarybos posėdį, trauksis iš partijos. Vakare planuoja Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimą, kad palieka partiją ir tikisi, kad jis bus patenkintas. Pasak Pranckiečio, šį žingsnį darąs, nes nenori suteikti galimybės pašalinti jį iš partijos.

Klaipėdos apygardos teismas šiandien pradės apeliacine tvarka nagrinėti klaipėdiečio politiko Viačeslavo Titovo skundą dėl jam skirtos baudos už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Titovą Klaipėdos apylinkės teismas gegužę pripažino kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo bei skyrė 12 tūkst. eurų baudą. Teismas nustatė, kad Titovas veikė tyčia.

Europos Sąjungos teismas paskelbė, kad valstybė turi užtikrinti galimybę nustatyti pagalbos numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą ir tuo atveju, kai skambinama iš mobiliojo ryšio telefono be SIM kortelės. Šiuo išaiškinimu turės remtis Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis bylą dėl žalos atlyginimo bagažinėje Panevėžio rajone sudegintos merginos artimiesiems. 2013 metų rugsėjį Dembavoje du vyrai išžagino nepilnametę ir uždarė į bagažinę. Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų skambino bendrajam pagalbos centrui prašydama pagalbos, tačiau įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio ir nebuvo įmanoma nustatyti tikslios merginos buvimo vietos.

Parlamento sprendimą blokuoti išankstinius rinkimus Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas vadina „bailiu įžeidimu“ demokratijai. Daugumos parlamente netekęs Johnsonas ten per dvi dienas patyrė tris svarbius pralaimėjimus, tarp kurių – priimtas įstatymo projektas, kuriuo blokuojamas „Brexitas“ be susitarimo, ir atmestas jo pasiūlymas rengti išankstinius rinkimus spalio viduryje. Vyriausybės išpuolius opozicija atmeta sakydama, kad ji taip pat nori rinkimų, bet jos prioritetas – sustabdyti „Brexitą“ be susitarimo.

Italijoje prisiekė naujoji šalies vyriausybė. Šalies prezidentas Sergio Mattarella palaimino populistinio „Penkių žvaigždžių“ judėjimo ir Centro kairės demokratų kabinetą, kuriam toliau vadovaus ministras pirmininkas Giuseppe Conte. Iš naujos vyriausybės tikimasi bandymo gerinti santykius su Europos Sąjunga ir švelnesnės pozicijos imigracijos klausimu.

Izraelio ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu ragina didinti tarptautinį spaudimą Iranui, Islamo Respublikos prezidentui Hasanui Ruhanui įsakius panaikinti apribojimus visiems branduoliniams tyrimams ir branduolinei plėtrai. Tai jau trečias žingsnis, kuriuo Teheranas mažina įsipareigojimus, numatytus 2015-ųjų branduoliniame susitarime su pasaulio galiomis, iš kurio Jungtinės Valstijos vienašališkai pasitraukė ir įvedė Iranui sankcijas.

Panevėžio apygardos teisme nagrinėjant bylą, kurioje kaip juridinis asmuo teisiama partija „Tvarka ir teisingumas“, kaip liudytojas apklaustas per apkaltą nušalintas prezidentas, buvęs šios partijos vadovas Rolandas Paksas. Jis jau du kartus neatvyko į teismo posėdžius ir jau buvo svarstomas jo atvesdinimas, nes byloje jis itin svarbus liudytojas.

Santaros klinikos teigia, kad svarsto nutraukti sutartį su maistą tiekiančia įmone „Pontem“, nes nėra patenkintos maisto kokybe. Anot klinikos vadovų, dėl kokybės gauta pacientų skundų, be to, pažeidimų nustatė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Pati įmonė teigia, kad Santaros klinikos siekia neteisėtai nutraukti galiojančią sutartį be sąžiningų derybų.

Operos Lietuvoje gimtadienio proga Valdovų rūmų muziejuje šį savaitgalį skambės net dvi barokinės operos – „Kirkė“ ir „Andromeda“. Beveik prieš 400 metų italų kompozitoriaus Alessandro Stradellos parašytas kūrinys „Kirkė“ primins tuo pat metu ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje skambėjusią operą „Apviltoji Kirkė“. Spektakliui režisierė iš Pietų Korėjos kuria šešėlių teatro scenografiją.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau