Žinios. Valdovų rūmų muziejuje šį savaitgalį skambės net dvi barokinės operos – „Kirkė“ ir „Andromeda“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad iš partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiandien vyksta į Lenkiją, kur su šios šalies, Latvijos ir Estijos ministrais pasirašys susitarimą dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo. Baltijos šalys jau anksčiau buvo sutarusios, kad derybose su Europos Komisija reikalaus – tiesioginės išmokos žemdirbiams po septynerių metų siektų 100 proc. ES vidurkio. Šiuo metu tiesioginių išmokų ES vidurkis yra 266 eurai už hektarą, o Lietuvoje jis pernai buvo 166 eurai. 2013 metais Europos Vadovų Taryboje buvo sutarta, jog 2019 metų pabaigoje Lietuvos ūkininkai gaus ne mažiau nei 196 eurus už hektarą. Pagal dabartinį EK pasiūlymą 2027 metais Lietuvos žemdirbiams bus mokamos 80 proc. ES vidurkio išmokos.

Mažiausiai 20 gyvybių Bahamose nusinešęs uraganas Dorianas. Uraganas vėl sustiprėjo iki 3 kategorijos audros ir priartėjo prie Jungtinių Valstijų pietrytinės pakrantės, grasindamas pavojingais jūros potvyniais gyventojams nuo Džordžijos iki Virdžinijos pietvakarių. Šią savaitę Dorianas buvo fiksuojamas kaip stipriausias uraganas per šios salų valstybės istoriją. Vėliau jis gerokai susilpnėjo – nuo 5 iki 2 kategorijos, bet vakar vakare vėl ėmė stiprėti. Uragano vėjų greitis siekia daugiau nei 50 m/s. Jungtinės Tautos paskelbė, kad maždaug 70 tūkst. žmonių Bahamuose reikalinga skubi pagalba maistu, geriamuoju vandeniu, pastoge ir vaistais bei skyrė tam milijoną dolerių.

Šiąnakt Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą parlamente. Vėlai vakare Jungtinės Karalystės opozicinės partijos skubos tvarka patvirtino bendruomenių rūmuose įstatymą įpareigojantį konservatorių premjerą Borisą Johnsoną prašyti Briuselyje atidėti „Brexitą“ dar 3 mėnesiams.

Klaipėdos apygardos teismas šiandien pradės apeliacine tvarka nagrinėti klaipėdiečio politiko Viačeslavo Titovo skundą dėl jam skirtos baudos už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Titovą Klaipėdos apylinkės teismas gegužę pripažino kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo bei skyrė 12 tūkst. eurų baudą. Teismas nustatė, kad Titovas veikė tyčia.

Operos Lietuvoje gimtadienio proga Valdovų rūmų muziejuje šį savaitgalį skambės net dvi barokinės operos – „Kirkė“ ir „Andromeda“. Beveik prieš 400 metų italų kompozitoriaus Alessandro Stradellos parašytas kūrinys „Kirkė“ primins tuo pat metu ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje skambėjusią operą „Apviltoji Kirkė“. Spektakliui režisierė iš Pietų Korėjos kuria šešėlių teatro scenografiją.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau