„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Festivalis „Būtent“: per 100 diskusijų įvairiausiomis temomis – nuo kibernetinio saugumo iki moterų padėties Katalikų bažnyčios požiūriu

Antrąją laidos dalį pradedame, anonsuodami šį savaitgalį Birštone prasidedantį diskusijų festivalį „Būtent“. Ta proga „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši festivalio organizatorius Arnas Marcinkus ir festivalio diskusijų moderatorė Orijana Mašalė, kurie ir papasakos, ko tikėtis iš šių metų renginio.

Vėliau nusikelsime į „Stop kadro“ rubriką, kur pristatysime Ukrainoje kelią į rinką besiskinančią naujovę – akinius iš... kavos. Vietiniai verslininkai, stengdamiesi žengti koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis, stengiasi vis dažniau perdirbti įvairiausias medžiagas, kurias siekia išradingai panaudoti antrinėje rinkoje. Šį sykį jų akiratyje atsidūrė dažnam mūsų vargu ar kokį nors įkvėpimą suteikiantis kasdienies buities atributas – kavos tirščiai. Pasirodo, iš jų pagamintų akinių rėmeliai gali skleisti malonų, rytmečius primenantį aromatą, o atėjus laikui su jais atsisveikinti, suyra maždaug po dešimties metų – tam, kad taptų vertinga trąša.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Renatas Žyla vasaromis būtinai grįžta į Lietuvą ir kasmet plaukia Nemunu. Vyras čia įgyvendino savo svajonę – pastatė dviejų aukštų plaustą, tapo jo kapitonu ir šią vasarą praplaukė Nemuną nuo Baltarusijos sienos iki Rusnės. Šiandien Renatas sako, kad plaustas – jo bilietas į Lietuvą. Išsamiau apie tai papasakosime nuotaikingame „Labas rytas, Lietuva“ laidos reportaže.

„Ryto su muzika“ rubrikoje – pažintis su grupe „Carnival Youth“. Netrukus turą po Europą pradedantys pasaulį sužavėję latvių rokeriai ne tik pristatys artimiausius kūrybinius kolektyvo planus, bet ir nudžiugins laidos žiūrovus nuotaikingu pasirodymu „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Iš karto po to kviesime kartu nukeliauti į parodą, kurioje – daug juodos spalvos ir aukso, minimalizmo bei abstrakcijų. „Lietuva, ateik!“ – tai pusšimtis menininkės Skaistės Semenikės paveikslų, ir kvietimas ne tik susipažinti su jos kūryba, bet ir labiau atkreipti dėmesį į lietuvių kūrėjus visame pasaulyje.

Grįžę į studiją, vargu ar susilaikysime nuo nenumaldomo noro pakelti akis į dangų, mat kita laidos tema susijusi su... kosmoso paslaptimis. Minint Jungtinių Valstijų kosmoso ir aeronautikos agentūros NASA misijos „Voyager“ 42 metų sukaktį pasikalbinsime mokslo žurnalistę Godą Raibytę, kuri ir papasakos, kuo ypatinga ši žmonijos avantiūra kosmose ir kokią jos reikšmę šiandien matome iš gana solidžia tapusios laiko perspektyvos.

O laidą tradiciškai užbaigsime šviežausių ir aktualiausių jau pakankamai vėlyvu tapusio rytmečio spaudos puslapių apžvalga.