Žinios. Berlyno neįmanoma įsivaizduoti be šio paprasto ir sotaus patiekalo: „bratwurst“ išgarsino Vokietijos sostinę

Šį vakarą sambūris „Pro Patria“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą dėl liepos pabaigoje mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu nukabintos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Panašus mitingas jau vyko rugpjūtį. Per jį savivaldybės reikalauta grąžinti ne tik Vėtros, bet ir Kazio Škirpos atminimo ženklus. Sambūrio vadovas sako, kad jau pagaminta nauja atminimo lenta Noreikai, todėl neatmeta, kad ant bibliotekos sienos ji vėl bus pakabinta dar šiandien.

Mažiausiai 20 gyvybių Bahamose nusinešęs uraganas Dorianas. Uraganas vėl sustiprėjo iki 3 kategorijos audros ir priartėjo prie Jungtinių Valstijų pietrytinės pakrantės, grasindamas pavojingais jūros potvyniais gyventojams nuo Džordžijos iki Virdžinijos pietvakarių. Šią savaitę Dorianas buvo fiksuojamas kaip stipriausias uraganas per šios salų valstybės istoriją. Vėliau jis gerokai susilpnėjo – nuo 5 iki 2 kategorijos, bet vakar vakare vėl ėmė stiprėti. Uragano vėjų greitis siekia daugiau nei 50 m/s. Jungtinės Tautos paskelbė, kad maždaug 70 tūkst. žmonių Bahamuose reikalinga skubi pagalba maistu, geriamuoju vandeniu, pastoge ir vaistais bei skyrė tam milijoną dolerių.

Vokietijos sostinė linksmai paminėjo 70-ąsias garsiųjų Berlyno dešrelių su kario kečupu metines. Berlyno neįmanoma įsivaizduoti be šio paprasto ir sotaus patiekalo, bet tokių dešrelių nebūtų, jei vokiečiai nebūtų pralaimėję karo. Vokietijoje yra tūkstančiai rūšių keptų dešrelių vadinamų „bratwurst“, bet būtent ši rūšis – virtų, o po to keptų dešrelių apipiltų kečupu ir apibarstytų kario milteliais, išgarsino ne tik Berlyną, bet ir visą Vokietiją.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau