Žinios. Uraganas Dorianas siaubia Bahamus: mažiausiai 20 gyvybių nusinešęs uraganas ir vėl stiprėja

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Briuselyje. Šiandien jis susitiks su pareigas paliekančiais bei naujai išrinktais Europos Vadovų Tarybos pirmininkais ir Europos Komisijos vadovais. Bus aptartas būsimasis bendrijos biudžetas, bei projektas dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa. Vakar Prezidentas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jens Stoltenberg, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad iš partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Mažiausiai 20 gyvybių Bahamose nusinešęs uraganas Dorianas. Uraganas vėl sustiprėjo iki 3 kategorijos audros ir priartėjo prie Jungtinių Valstijų pietrytinės pakrantės, grasindamas pavojingais jūros potvyniais gyventojams nuo Džordžijos iki Virdžinijos pietvakarių. Šią savaitę Dorianas buvo fiksuojamas kaip stipriausias uraganas per šios salų valstybės istoriją. Vėliau jis gerokai susilpnėjo – nuo 5 iki 2 kategorijos, bet vakar vakare vėl ėmė stiprėti. Uragano vėjų greitis siekia daugiau nei 50 m/s. Jungtinės Tautos paskelbė, kad maždaug 70 tūkst. žmonių Bahamuose reikalinga skubi pagalba maistu, geriamuoju vandeniu, pastoge ir vaistais bei skyrė tam milijoną dolerių.

Nuo šiandien iki sekmadienio 25 Vilniaus erdvės bus atvertos ketvirtą kartą rengiamam Vilniaus galerijų savaitgaliui. Šįkart renginys lankytojus kvies pažinti ir tirti parodines miesto erdves bei jų kaitą. Plačiau – reportaže.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau