Žinios. „Pro Patria“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą: neatmetama galimybė, kad atminimo lenta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai bus pakabinta dar šiandien

``````11Seimo pirmininkas12`````` ``````13Viktoras Pranckietis14`````` šiandien ketina išstoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Šį vakarą sambūris „``````149Pro Patria150``````“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą dėl liepos pabaigoje mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu nukabintos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Panašus mitingas jau vyko rugpjūtį. Per savivaldybės reikalauta grąžinti ne tik Vėtros, bet ir Kazio Škirpos atminimo ženklus. Sambūrio vadovas sako, kad jau pagaminta nauja ``````241atminimo lenta242`````` Noreikai, todėl neatmeta, kad ant bibliotekos sienos ji vėl bus pakabinta dar šiandien.

``````269Klaipėdos apygardos teismas270`````` šiandien pradės apeliacine tvarka nagrinėti klaipėdiečio politiko Viačeslavo Titovo skundą dėl jam skirtos baudos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Titovą Klaipėdos apylinkės teismas gegužę pripažino kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo bei skyrė ```351352``` tūkst. eurų baudą. Teismas nustatė, kad Titovas veikė tyčia.

Šiąnakt ``````373Jungtinės Karalystės premjeras374`````` Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą parlamente. Vėlai vakare Jungtinės Karalystės opozicinės partijos skubos tvarka patvirtino bendruomenių rūmuose įstatymą įpareigojantį konservatorių premjerą Borisą Johnsoną prašyti Briuselyje ``````425atidėti426`````` „Brexitądar ```431Viktoras Pranckietis432``` mėnesiams.

``````435Orai436``````. ``````437Sportas438``````. Ved. ``````441Ignas Andriukevičius442``````.