Žinios. „Pro Patria“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą: neatmetama galimybė, kad atminimo lenta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai bus pakabinta dar šiandien

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad iš partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Šį vakarą sambūris „Pro Patria“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą dėl liepos pabaigoje mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu nukabintos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Panašus mitingas jau vyko rugpjūtį. Per jį savivaldybės reikalauta grąžinti ne tik Vėtros, bet ir Kazio Škirpos atminimo ženklus. Sambūrio vadovas sako, kad jau pagaminta nauja atminimo lenta Noreikai, todėl neatmeta, kad ant bibliotekos sienos ji vėl bus pakabinta dar šiandien.

Klaipėdos apygardos teismas šiandien pradės apeliacine tvarka nagrinėti klaipėdiečio politiko Viačeslavo Titovo skundą dėl jam skirtos baudos už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Titovą Klaipėdos apylinkės teismas gegužę pripažino kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo bei skyrė 12 tūkst. eurų baudą. Teismas nustatė, kad Titovas veikė tyčia.

Šiąnakt Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą parlamente. Vėlai vakare Jungtinės Karalystės opozicinės partijos skubos tvarka patvirtino bendruomenių rūmuose įstatymą įpareigojantį konservatorių premjerą Borisą Johnsoną prašyti Briuselyje atidėti „Brexitą“ dar 3 mėnesiams.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau