Žinios. Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą: „Brexitas“ gali būti atidėtas dar 3 mėnesiams

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad iš partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Šiąnakt Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą parlamente. Vėlai vakare Jungtinės Karalystės opozicinės partijos skubos tvarka patvirtino bendruomenių rūmuose įstatymą įpareigojantį konservatorių premjerą Borisą Johnsoną prašyti Briuselyje atidėti „Brexitą“ dar 3 mėnesiams.

Šį vakarą sambūris „Pro Patria“ prie Vrublevskių bibliotekos organizuoja mitingą dėl liepos pabaigoje mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu nukabintos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Panašus mitingas jau vyko rugpjūtį. Per jį savivaldybės reikalauta grąžinti ne tik Vėtros, bet ir Kazio Škirpos atminimo ženklus. Sambūrio vadovas sako, kad jau pagaminta nauja atminimo lenta Noreikai, todėl neatmeta, kad ant bibliotekos sienos ji vėl bus pakabinta dar šiandien.

Vokietijos sostinė linksmai paminėjo 70-ąsias garsiųjų Berlyno dešrelių su kario kečupu metines. Berlyno neįmanoma įsivaizduoti be šio paprasto ir sotaus patiekalo, bet tokių dešrelių nebūtų, jei vokiečiai nebūtų pralaimėję karo. Vokietijoje yra tūkstančiai rūšių keptų dešrelių vadinamų „bratwurst“, bet būtent ši rūšis – virtų, o po to keptų dešrelių apipiltų kečupu ir apibarstytų kario milteliais, išgarsino ne tik Berlyną, bet ir visą Vokietiją.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau