Žinios. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien ketina išstoti iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, tačiau Seimo pirmininko posto užleisti neketina. Jau anksčiau jis žadėjo, kad iš partijos trauksis prieš pat tarybos posėdį, kuris vyks penktadienį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, anksčiau teigęs, kad jau rudens sesijos pradžioje bus balsuojama dėl Pranckiečio atstatydinimo, dabar sako, kad valdantieji sutiktų palaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadų, jei tai padėtų sutelkti opozicijos balsus.

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Briuselyje. Šiandien jis susitiks su pareigas paliekančiais bei naujai išrinktais Europos Vadovų Tarybos pirmininkais ir Europos Komisijos vadovais. Bus aptartas būsimasis bendrijos biudžetas, bei projektas dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa. Vakar Prezidentas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jens Stoltenberg, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus.

Šiąnakt Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas patyrė dvigubą pralaimėjimą parlamente. Vėlai vakare Jungtinės Karalystės opozicinės partijos skubos tvarka patvirtino bendruomenių rūmuose įstatymą įpareigojantį konservatorių premjerą Borisą Johnsoną prašyti Briuselyje atidėti „Brexitą“ dar 3 mėnesiams.

Operos Lietuvoje gimtadienio proga Valdovų rūmų muziejuje šį savaitgalį skambės net dvi barokinės operos – „Kirkė“ ir „Andromeda“. Beveik prieš 400 metų italų kompozitoriaus Alessandro Stradellos parašytas kūrinys „Kirkė“ primins tuo pat metu ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje skambėjusią operą „Apviltoji Kirkė“. Spektakliui režisierė iš Pietų Korėjos kuria šešėlių teatro scenografiją.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau