„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Filmo „Gimtinė“ režisierius Tomas Vengris: dabartinė ir 1992-ųjų Lietuva skiriasi kaip diena ir naktis

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-oje dalyje – naujo, lietuviško filmo premjera. Režisieriaus Tomo Vengrio premjera „Gimtinė“ jau šiandien, o šįryt jis kartu su vieno iš pagrindinių veikėjų vaidmenį atlikusiu Matu Metlevskiu kalbėjo apie filmo užkulisius bei ypatybes. Matas prisipažino, kad jam savo vaidmenį atlikti nebuvo sunku, o štai Tomas, nors ir yra Lietuvos išeivijos atstovas, panašu, kad savo šaknis puoselėja bei siekia išsaugoti.

Dizaineriai Dalia ir Nauris Kalinauskai, panorėję vasarą daugiau laiko leisti gamtoje, kruopščiai išnagrinėjo įpročius ir stereotipus – kaip tautiečiai renkasi ir kuria poilsio būstą gamtoje. Taigi – kokie sprendimai išsvajotuose poilsio namuose neleidžia džiaugtis gamta ir ką atrado žinomi dizaineriai? O visa tai telpa į namelį iš naudoto konteinerio ir lieptą iš plastiko taros: atrodo, kad dizainerių kūrybinių ribų tiesiog nėra.

Studijoje – nauja grupė. Aktorius bei laidos „Aš – laidos vedėjas“ dalyvis Zigmantas Baranauskas ir atikėjas Justinas Stanislovaitis kartu sukūrė bendrą dainą, pavadinę savo susijungimą „Justinas Trio ir Zigmantas Baranauskas“. Apie kūrybinį procesą bei albumą – pokalbyje su Ugne Galadauskaite.

Artėjant Padėkos dienai, Pietų Korėjos zoologijos sodo gyventojams surengta soti šventė. Mažosios pandos, lemūrai ir drambliai buvo vaišinami uogomis bei kitomis gėrybėmis. Per Padėkos dieną Pietų Korėjoje įprasta gaminti tradicinį maistą bei juo dalytis su kitais.

Keturi vaikinai iš Vengrijos neseniai buvo užregistruoti Pasaulio rekordų knygoje kaip greičiausi pasaulio šokėjai. Iš Karpatų regiono kilę broliai vaikystėje pamėgo folklorinius šokius. Susibūrę į šokių grupę „Fričko“ jie įrodė, kad tradiciniai šokiai ir šiais laikais gali būti uždegantys.

Laidą užbaigia spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu bei tradicinis ryto konkursas.

Ved. Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau