Žinios. Kinija tvirtina, kad jos diplomatų elgesys Vilniuje, per paramos akciją Honkongo keliui, įstatymų ir tarptautinės teisės nepažeidė

Šešėlinė ekonomika Lietuvoje pastebimai sumažėjo, sako finansų ministras. Anot Viliaus Šapokos, per pastarąjį dešimtmetį šešėlis susitraukė dešimtadaliu. Mažėjimą esą rodo ir tai, kad nuo 2017-ų metų pridėtinės vertės mokesčio prievolė auga sparčiau nei vartojimas.

Kinija tvirtina, kad jos diplomatų elgesys Vilniuje rugpjūčio 23-iąją nepažeidė įstatymų ir tarptautinės teisės. Lietuva vakar įteikė notą Kinijos ambasadoriui, kad jo pavaldiniai dalyvavo rengiant neteisėtus Kinijos piliečių veiksmus, nukreiptus prieš solidarumo renginį su protestuotojais Honkonge. Oficialus užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė, kad diplomatai dirbo savo darbą pagal Vienos konvenciją ir vietos įstatymų nepažeidė.

Prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimo nuimti karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą nuo bibliotekos pastato sostinėje. Pasak Generalinės prokuratūros, sprendimas priimtas nustačius, kad nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Atminimo lenta Noreikai nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos nuimta liepos pabaigoje.

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl skelbimų portalų rinkoje įtariamo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi. Tai patvirtinęs tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas plačiau tyrimo nekomentavo. Neatemta, kad Konkurencijos taryba domisi, ar vienas iš didžiausių portalų valdytojų nesinaudoja savo rinkos galia, nuolat didindamas paslaugų kainas.

Generalinė prokuratūra perdavė teismui bylą dėl neskaidraus vizos išdavimo. Kaltinimai dėl prekybos poveikiu pateikti buvusiam ilgamečiam diplomatui ir verslo atstovui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui banko savininkui Rinatui Nasirovui ir verslininkui Albinui Bieliauskui. Tyrimo duomenimis, buvęs Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų asociacijos vadovas Šidlauskas reikalavo ir susitarė paimti iš Bieliausko ir Nasirovo 10-ies tūkstančių eurų kyšį.

Valstybės skirtiems teisiamųjų gynėjams Sausio 13-osios byloje šią savaitę planuojama sumokėti kiek daugiau nei pusę milijono eurų. Pasak Teisingumo ministerijos, daugiau nei 300 tūkstančių bus sumokėti iš vidinių ministerijos resursų. Prašoma, kad likusią sumą skirtų Vyriausybė. Vienoje didžiausių Lietuvoje tiriamų bylų dirbo 120 valstybės samdytų advokatų. Vilniaus apygardos teismas šių metų kovą nuosprendį paskelbė 67 asmenims, gyvenantiems Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje.

Jungtinės Karalystės parlamente šį vakarą laukia galbūt lemiamas susidūrimas dėl „Brexito“ spalio 31-ąją. Opoziciniai leiboristai ir kelios dešimtys maištininkų iš valdančios konservatorių partijos bandys iš vyriausybės perimti parlamento sesijos kontrolę.

Afganistane 16 gyvybių nusinešęs Talibano surengtas sprogdinimas meta šešėlį vos vakar Amerikos paskelbtai žiniai, kad su talibais sutarta dėl taikos sutarties principų. Galingas sprogimas sužeidė apie 120 žmonių. Talibanas taikėsi į kompleksą, kuriame gyvena užsienio diplomatai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Bahamų salas nusiaubęs uraganas Dorianas sukasi prie rytinės Jungtinių Valstijų pakrantės ir, nors kiek nusilpo, grasina pasukti Floridos link. Kol kas žinoma apie penkias aukas, Bahamų premjeras didžiausią salas užgriuvusį uraganą vadina istorine tragedija.

Ispanijoje jau galima išbandyti naują, tiesa, gana brangią turizmo rūšį – praleisti tris naktis originaliame Marso aplinkos simuliatoriuje, įrengtame milžiniškoje oloje Kantabrijos kalnuose. Norint ten patekti, pirmiausia, reikia sėkmingai užbaigti intensyvius trijų savaičių „gyvenimo Marse“ kursus.

Ved. Aistė Plaipaitė. Sportas. Orai.