Žinios. Ketvirtos kategorijos uraganas Dorianas Bahamose nusinešė mažiausiai penkias gyvybes

Uraganas artės prie Floridos rytinės pakrantės, vėliau – prie Džordžijos ir Pietų Karolinos

Vyriausybės ir verslo asociacijų atstovai aptars nuo kitų metų numatytas alkoholio prieinamumo ribojimo priemones. Pasak premjero patarėjo Skirmanto Malinausko, verslo atstovai siūlo jas peržiūrėti. Nuo kitų metų įsigalios draudimas prekiauti alkoholiu sezoninėse lauko kavinėse. Pardavinėti jį galės lauko kavinės, esančios ne toliau kaip už 40 metrų nuo stacionarios kavinės. Maitinimo įstaigų atstovai anksčiau yra sakę, kad tokia tvarka iškraipys konkurenciją rinkoje – esą dalis kavinių be alkoholio pardavimų vasarą neišsilaikys.

Ūkininkams, nukentėjusiems nuo sausros, – gera žinia iš Europos Komisijos. Leista sušvelninti vadinamojo „žalinimo“ reikalavimus. Taip pat suteikta galimybė skirti didesnius – iki 70 proc., tiesioginių išmokų avansus. Vis daugiau žemdirbių, suprasdami, kad derliaus praradimus gali kompensuoti draudimas, pasėlius draudžia – šiemet taip daro beveik tūkstantis ūkininkų ir bendrovių.

Šiandien Jungtinės Karalystės Parlamentas atnaujina darbą po vasaros atostogų. Premjerui Borisui Džonsonui pavyko smarkiai apriboti Bendruomenių rūmų darbą, likusį iki spalio 31-ąją planuojamo „Brexito“, todėl ši savaitė parlamente turėtų būti lemiama. Premjerui B.Johnsonui gali pavykti išvengti blokuojančių Parlamento veiksmų: arba jis pats nuspręs skelbti pirmalaikius rinkimus, arba leiboristai ir kitos opozicinės partijos sugebės atidėti Brexitą ir pačios nuvers B. Johnsono Vyriausybę.

Uraganas „Dorianas“ Bahamose nusinešė mažiausiai penkias gyvybes. Ketvirtos kategorijos uraganas į salas atnešė ypač stiprius vėjus, liūtis ir bangas. Dėl jo atšaukta daugiau nei tūkstantis skrydžių Jungtinėse Valstijose: į jas ir iš jų. Uraganas toliau sukasi virš Didžiosios Bahamos. Nacionalinis uraganų centras skelbia, kad „Dorianas“ nuo vėlyvo pirmadienio iki rytojaus vakaro turėtų judėti „pavojingai arti“ Floridos rytinės pakrantės, o paskui nuslinkti į šiaurę, prie Džordžijos ir Pietų Karolinos pakrančių. Šios trys valstijos nurodė pakrančių gyventojams – beveik milijonui žmonių – evakuotis. Kaimyninė Šiaurės Karolina ir dar labiau į šiaurę esanti Virdžinija taip pat paskelbė nepaprastąją padėtį.

Per sprogimą Kabulo centre žuvo 16 civilių ir buvo sužeista dar daugiau kaip 100 žmonių. Atsakomybę už sprogimą gyvenamajame rajone netoli Žaliojo kaimo prisiėmė Talibanas. Liudininkai pasakoja, kad po sprogimo buvo girdėti šūviai. Sprogimas nugriaudėjo, kai televizija transliavo interviu su Jungtinių Valstijų specialiuoju pasiuntiniu Zalmajumi Chalilzadu, kalbėjusiu apie potencialų taikos susitarimą su Talibanu

Juodkrantės sengirėje pradedami kirtimai. Čia medžius užpuolė kenkėjai – kinivarpos, kurios šią karštą vasarą itin išplito.

Ispanijoje jau galima išbandyti naują, tiesa, gana brangią turizmo rūšį – praleisti tris naktis originaliame Marso aplinkos simuliatoriuje, įrengtame milžiniškoje oloje Kantabrijos kalnuose. Norint ten patekti, pirmiausia, reikia sėkmingai užbaigti intensyvius trijų savaičių „gyvenimo Marse“ kursus.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.